Патріотичне виховання

Навігація розділом

"Україна гідна свободи!"

"Україна гідна свободи!" – під таким гаслом у Бахмутському НВК №11 відбулися заходи, присвячені Дню Гідності та Свободи. Цей день є нагадуванням про велику ціну, яку українці заплатили, захищаючи своє право на чесні вибори та інтеграцію у Європейський Союз під час подій на Майдані.

Класні керівники разом із учнями та ученицями організували тематичні виховні заходи з  тем: «Єдина незалежна держава», «Бути гідним – бути людиною», «Гідним бути завжди й у всьому». Під час спілкування було обговорено цінності, які відстоювали учасники українських революцій, та за які сьогодні воюють захисники і захисниці у російсько-українській війни, а саме: незалежність, територіальна цілісність, воля, соборність, гідність України та українців. 

За допомогою інтернет додатків були проведені онлайн вікторини, квест ігри та квізи. В інтерактивній формі учні та учениці пригадали пам’ятні події та визначні здобутки українського народу у цій боротьбі. Колективна робота класних колективів була організована на дошках Padlet та Jamboard. Учні та учениці висловлювали власні думки, ділились своїми поглядами щодо  питання: "Що для вас є гідність та свобода?".

Педагоги разом із учнями та ученицями Бахмутського НВК№11 хвилиною мовчання вшанували Героїв, які віддали своє життя  у боротьбі за територіальну цілісність і незалежність України!

21 листопада – це не просто дата у календарі, а доказ споконвічного прагнення українського народу до вільного та незалежного життя. День Гідності та Свободи – це  час для вшанування минулого, визначення сучасних цілей та зобов'язань, а також  підтримка демократичних та гуманітарних цінностей українського суспільства. Тож, нехай цей день завжди нагадує нам про нашу силу та рішучість захищати свої права та свободи, славетну історію нашого народу,  подвиг наших воїнів, які стали на захист суверенітету та територіальної цілісності країни!

21.11.2023

Підсумки проведення місячника національно – патріотичного та громадянського виховання в Бахмутському НВК № 11

Національно-патріотичне виховання в українському суспільстві залишається першочерговим як для держави, так і для системи освіти в цілому. Побудувати виховну діяльність, щоб сама її організація,  розуміння своєї національної ідентичності, громадянська активність, жертовність,  глибоке розуміння історії свого народу, самобутності – завдання будь –якого закладу освіти. 

Метою місячника національно-патріотичного виховання є сприяння набуттю  молоддю досвіду патріотичних дій, виховання в дусі патріотичного обов'язку особливо в умовах сьогодення під час агресії російської федерації.

В межах місячника для учнів 1-4 класів класними керівниками були проведені онлайн виховні години та бесіди "Моя Україна, я - твоя мала частина!", "Без верби та калини нема України", "Вишиванка - код нації", "Розкажу про Україну", під час яких діти повторювали державні та народні символи України, складали казки, розв'язували кросворди, читали прислів'я, поглиблювали знання про вишиванку, ділились власними спогадами та враженнями про різні куточки України.


Класні керівники 5-8 класів організували для учнів квести та вікторини: "Що ти знаєш про Україну?", "Україна починається з тебе!", "Скарби України", під час виконання завдань яких учні мали змогу перевірити свої знання з історії України, її традицій, символів, видатних особистостей. Також, були проведені віртуальні екскурсії "Дивовижна Україна", веб квести "Стежками рідного краю", тренінги "Полюбіть в собі Україну".

Учні 9-11 класів на тематичних бесідах та уроках обговорювали важливі теми - "Що для мене Батьківщина?", "З чого починається Україна?". Під час інформаційних годин спілкування поглиблювали знання з історії рідного міста -"Україна починається з рідного міста", "Батьківщина починається з рідного міста". Учні 10-А класу разом з класним керівником Світланою Фокіною, залучили педагогів Бахмутського НВК№11 та  створили відео проєкт "Абетка українця 2023", в якому продемонстрували значущість рідної мови, принципів державотворення, цінності сучасності. 

Тож, разом творимо сучасну історію нашої вільної, незалежної країни  і виховуємо молодь на засадах національних традицій та вподобань!

Команда учнів та педагогів  Бахмутського НВК №11 "Майбутнє Бахмута"   взяли участь в обласному національно-патріотичному квесті «Знай і люби свій край» та презентували активну, патріотичну молодь всієї  Бахмутської громади!

Команда  складалась з 10 учасників: сім із яких є учнями й ученицями 9-А, 9-Б, 11-Б класів і трьох  вчителів - географії та історії - Олени Друпп, Інесси Заворотньої, Наталі Собур.

Завданням I етапу квесту було створення листівки-привітання  зі святом до  Дня захисників і захисниць України, а також  підтримка  мотивації та бойового духу наших оборонців.  Команда "Майбутнє Бахмута"   підготувала відео вітальної листівки для Донецької Окремої Бригади Сил Територіальної Оборони, висловивши теплі слова подяки й  привітавши її зі святом.

Створення концепції «НЕрадянський музей мого закладу освіти», який висвітлює ключові події життя громади з 1991 року до сьогодення - завдання II етапу. Команда НВК № 11 підготувала 5 експозицій для музею, визначивши найважливіші події. Експозиції мали такі назви: "За волю та кращу долю!", "Алея героїв", "Ліга майбутніх поліцейських" у дії", "Впевнено крокуємо до змін", "Місто відкрите для мрій".

Під час виконання завдання III етапу учасники команди провели історичне дослідження та створили презентацію про найбільш важливі місця громади: історичну пам’ятку (Бахмутський коледж транспортної інфраструктури), культурний осередок (Бахмутський міський центр культури та дозвілля імені Євгена Мартинова), улюблену зону відпочинку (Алея роз), головне містоутворююче підприємство (завод з обробки кольорових металів). Ця проєктна робота була оцінена найвищими балами компетентного журі!

Головною метою завдання IV етапу «Скарб громади – її люди» було дослідити та презентувати видатних особистостей громади. Плакат про заслуженого художника України, уродженця міста Бахмут - В’ячеслава Володимировича Гутирю, мав назву «Незламний митець волелюбної України» та інформував про життєвий шлях, відзнаки, роботи автора.

В V заключному етапі «Святкові традиції моєї громади»  команда «Майбутнє Бахмута» презентувала святкові традицій Бахмутської громади, а саме  створила фотоколаж та висвітлила всі найзнаковіші й яскраві свята нашої громади: День міста, День Соборності України, День прапора України, День Вишиванки.

Сьогоденний виховний процес здійснюється в реальному часі – у героїчний період сучасної історії України, яскравого сплеску патріотичної свідомості й масового героїзму українського народу. Важливість розуміння своєї національної ідентичності, громадянська активність, жертовність, доброчинність, волонтерська діяльність та інше - цінності сучасності. Наші учні не лише спостерігачи, а й активні учасники подій, які усвідомлюють свою роль в майбутньому державотворчому процесі нашої вільної та незалежної України!

25.10.2023

Команда учнів та педагогів Бахмутського НВК№11 "Майбутнє Бахмута" виконали завдання IV та V етапу обласного національно-патріотичного квесту «Знай і люби свій край»

Головною метою завдання IV етапу «Скарб громади – її люди» було дослідити та презентувати видатних особистостей громади. Команда "Майбутнє Бахмута" підготувала інформацію про заслуженого художника України, уродженця міста Бахмут - В’ячеслава Володимировича Гутирю.

Завдання V етапу «Святкові традиції моєї громади» полягало в презентації святкових традицій громади. Команда НВК створила фотоколаж та висвітлила всі найзнаковіші й яскраві свята нашої громади: День міста, День Соборності України, День прапора України, День Вишиванки.

Команда учнів та педагогів Бахмутського НВК№11 "Майбутнє Бахмута" виконали завдання III етапу обласного національно-патріотичного квесту «Знай і люби свій край»

Команда "Майбутнє Бахмута" провела історичне дослідження та створила презентацію про найбільш важливі місця громади: історична пам’ятка, культурний осередок, улюблена зона відпочинку, головне містоутворююче підприємство.

Участь команди Бахмутського НВК №11 у II етапі обласного національно-патріотичного квесту «Знай і люби свій край»

Команда учнів та педагогів Бахмутського НВК№11 "Майбутнє Бахмута"  виконали завдання II етапу обласного національно-патріотичного квесту «Знай і люби свій край».

Завдання  II етапу полягало в створенні концепції «НЕрадянський музей мого закладу освіти», який висвітлює ключові події життя громади з 1991 року до сьогодення. Команда "Майбутнє Бахмута" підготувала 5 експозицій для музею, визначивши найважливіші події. Експозиції мають назви: "За волю та кращу долю!", "Алея героїв", "Ліга майбутніх поліцейських" у дії", "Впевнено крокуємо до змін", "Місто відкрите для мрій".

В Бахмутському НВК №11 відбулись тематичні уроки  "Герої рідного краю"

В Бахмутському НВК №11 відбулись тематичні уроки  "Герої рідного краю".  Мета проведення уроків: формування у дітей національної ідентичності на кращих прикладах мужності й звитяги, виявлених нинішніми захисниками Батьківщини,  героїці сучасної боротьби за незалежність і цілісність держави.

Для учнів 1-4 класів були проведені виховні години з теми "Ми — нащадки козаків", "Маленьким козачатам про великих Козаків", "Ми козацького роду". Учні дізнались про виникнення козацтва в Україні, особливості одягу, зброї, традиції козаків. Під час занять педагоги довели зв’язок між минулим і сучасністю та вшанували героїчні подвиги захисників України хвилиною мовчання.

Для школярів середньої ланки були проведені наступні заходи: уроки мужності "З Україною в серці", "За рідну землю, честь і волю", виховні бесіди "Героїзм, як спадок поколінь", "Герої не вмирають". Під час заходів учні ділились власними спогадами про родичів, земляків, які боронять нашу Батьківщину. Здобувачі освіти обговорювали такі дискусійні питання: «Чи всі повинні захищати нашу Батьківщину? Чи залежить перемога від сьогоднішніх школярів?» та інші.

Класні керівники 10-11 класів  розпочали онлайн зустрічі з учнями зі спільного виконання гімна нашої держави.  Під час спілкування  вшанували хвилиною мовчання пам'ять про воїнів, які тримали оборону Донбасу і поклали своє життя за Батьківщину - Романа Стецюру, Сергія Жирова, Олексія Дульнева. Долучившись до  перегляду  загальнообласного уроку звитяги «Герої рідного краю», визначили для себе головні цінності, якими керуються сучасні захисники та захисниці, боронячи нашу країну від російської навали.

Вітання для Донецької Окремої Бригади Сил Територіальної Оборони від команди "Майбутнє Бахмута"

Учні Бахмутського НВК №11 беруть участь в обласному національно-патріотичному квесті «Знай і люби свій край» та презентують активну, патріотичну молодь всієї  Бахмутської громади!

Метою квесту є - формування громадянської свідомості та соціальних ініціатив учнів, сприяння виявленню патріотичних почуттів у учнівської молоді.

Команда Бахмутського НВК №11 - "Майбутнє Бахмута" - складається з 10 учасників: сім із яких є учнями й ученицями 9-А, 9-Б класів і трьох  вчителів - географії та історії - Олени Друпп, Інесси Заворотньої, Наталі Собур.

Завданням I етапу квесту було створення листівки-привітання  зі святом до  Дня захисників і захисниць України, а також  підтримка  мотивації та бойового духу наших оборонців.  Команда "Майбутнє Бахмута"   підготувала відео вітальної листівки для Донецької Окремої Бригади Сил Територіальної Оборони, висловивши теплі слова подяки й  привітавши її зі святом! Наближаємо Перемогу разом! Слава Україні!

У Бахмутському НВК № 11 вшанували подвиг Героїв Небесної Сотні

Ніколи не зітруться у пам’яті події зими 2014 року, вони перевернули свідомість багатьох людей, показали, що українці – нація, гідна кращого майбутнього. Із метою вшанування патріотизму та мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів України та її Європейського вибору, прищеплення любові до Батьківщини, збереження та донесення до учнів об’єктивної інформації про доленосні події України початку ХХІ століття у Бахмутському НВК №11 були  проведені відповідні заходи, приурочені вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Для учнів 1-4 класів класні керівники провели  виховні бесіди  «Янголятка пам’яті», «У нашій пам’яті вони назавжди залишились». 

У 5-6 класах  пройшли  онлайн години спілкування  «Хай палають свічки пам’яті загиблих Героїв Небесної Сотні», «У їхніх серцях жила     Україна».

У рамках заходів було організовано проведення онлайн годин історичної правди на уроках історії для 7-8 класів «Майдан – Революції Гідності народу», «Ви всі – герої нашої держави».

Учасники Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл-Джура, члени роїв «Бахмутські стрільці», «Нескорені» разом із членами обласної ГО «Молодіжна Ліга Майбутніх Поліцейських» організували онлайн перегляд документальних фільмів «MAIDAN», «Зима, що нас змінила».

Україна оплакує своїх героїв, а пролита кров зобов’язує кожного усвідомити відповідальність за долю країни, за її майбутнє. Пам’ять зобов’язує нас не забувати подвиг Героїв Небесної сотні. Імена всіх 106 загиблих назавжди залишаться в наших серцях. Дякуємо Вам за Вашу рішучість, мужність, відвагу… Ми Вас пам’ятаємо!

18.02.2022

21 лютого Україна і світ відзначають Міжнародний день рідної мови

У Бахмутському НВК №11 пройшли заходи щодо відзначення Міжнародного дня  рідної мови. Найменші здобувачі освіти 1-4 класів підготували малюнки «Живи, прекрасна наша мово», взяли участь у проведенні брейн –рингу на знання рідної мови.  

Учні 5-6 класів взяли участь в  онлайн лінгвістичних іграх «Мовна скарбничка», «Мовознавче кафе «Словечко», під час яких із задоволенням використовували Lego цеглинки, складали слова, знаходили слова та прислів’я про мову.

Класними керівниками 7-8 класів були проведені  онлайн виховні заходи  «Українська мова – наша мова» «Кращої, ніж рідна, мови не буває», «Мово рідна, слово рідне, хто вас забуває, той у грудях не серденько, тільки камінь має», на яких  діти переглядали відео-казки «Казка про втрачену мову», «Як народ забув свою мову», виконували квест-завдання, змагалися у знанні української мови. 

Цікаво і змістовно проведені виховні години для учнів 9-11 класів «Цікаві факти з історії свята», «Чарівні звуки, рідне слово – моя сердечна українська мова», конкурс виконавців поетичних творів та організовано перегляд відео «Походження Міжнародного дня рідної мови».

Із нагоди свята організована цікава тематична бібліовиставка «День рідної мови».

Мова народу – найкращий цвіт, що ніколи не в’яне, а вічно живе, розвивається. Тож бережімо рідну мову, шануймо і розвиваймо, дбаймо про її чистоту і красу, намагаймося говорити один одному лише добрі слова, тоді і світ стане кращим, добрішим.


18.02.2022

#UAразом, об'єднані Україною

16 лютого 2022 року  вперше в Україні відзначається День єднання. Учні та педагоги Бахмутського НВК № 11 долучились до відзначення цього дня. 

Учні 1-5 класів долучились до проведення онлайн-акції «Долоньки миру». А усі бажаючі мали змогу взяти участь у фоточеленджі  «Україна – це ми!».

16.02.2022

У будь якої  війни  холодні  очі  і  свій  рахунок, своя  безжальна  арифметикаМи -  діти твої, Україно!

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Афганська війна тривала майже 10 років. У ній взяли участь більш ніж 160 тисяч українських військовослужбовців, понад 3000 з яких загинули, 72 зникли безвісти, близько 4000 отримали інвалідність.

Афганська війна залишила невиліковну рану у серцях тих, хто брав участь у бойових діях, хто втратив друзів, синів чи батьків.

У Бахмутському НВК № 11 пройшли онлайн заходи та виховні години, бесіди для старшокласників, на яких згадували учасників бойових дій на території інших держав.

Під час проведення онлайн уроків історії для учнів 8-9-х класів було проведено круглий стіл «Вони захищали ідеали демократії, права і свободи людини та європейське майбутнє». Учні вшановували наших славних воїнів-захисників, висловлюючи свою повагу, адже війни - найбільші трагедії в історії людства.

На класних виховних годинах були проведені онлайн години спілкування «Крізь пекло афганської війни», «То вічний біль, Афганістан», «Неоголошена війна», «Забули б люди назавжди всі війни, але Героїв не забути нам». Класні керівники ще раз нагадали учням, що потрібно пам’ятати кожного солдата, який загинув на війні, бо вони віддають своє життя, щоб ми жили в мирній країні.

У шкільній онлайн бібліотеці було оформлено тематичну фото-виставку «Афган болить в моїй душі», де представлені світлини, художня література, статті з періодичних видань.

Летять, вiдлiтають у вічність роки, скільки б їх не минуло, не зітруть у пам’ятi імена воїнiв-афганцiв. Пам'ятайте ветеранів, виявляйте розуміння до тих, хто пройшов через війну, і для кого вона триває й досі у спогадах, снах, думках.

10.02.2022

Ми -  діти твої, Україно!

Для свідомого українця, для українця-патріота найсвятіше слово – «Україна», тому сьогодні учні шкіл вшановують дві визначні дати – проголошення незалежності України IV Універсалом Центральної Ради та проголошення Соборності України.

 У Бахмутському НВК №11 до Дня Соборності України з метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення  Дня Соборності України організовано та проведено ряд заходів.

Для старшокласників класні керівники організували літературну лекцію «Соборна Україна: від ідеї до життя». Розповіли про історичне значення Соборності України, сучасні тенденції розвитку незалежної української держави, привітали з такою знаменною датою.

Членами обласної ГО «Ліга Майбутніх Поліцейських» була проведена інформаційна година для учнів 7-8 класів «Урок державності «Шлях до незалежності».

На сторінці закладу у Фейсбуці відбувся фоточелендж «Україна – це ми!».

Класними керівниками 1-4 класів були проведені виховні години  «На світі багато чудових країн, мені наймиліша, найкраща країна, яка піднялася, мов Фенікс, з руїн, безсмертна моя Україна», «Ідея Соборності України: минуле, сучасне, майбутнє». Під час заходів діти переглянули тематичні фільми та презентації. Учні виступали з підготованими доповідями та прикрашали класну дошку власними малюнками.

Учні 9-х класів долучилися до участі у міській історичній квест-грі до Дня Соборності України «Моя країна - Україна», організатором якого став Бахмутський міський Центр дітей та юнацтва.

Учні НВК впевнені в бажанні будувати Українську державу в рівноправній єдності всіх громадян незалежно від національності, віри і переконань, бо Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні.

20.01.2022

Ми не маємо права забути…

«Ми не маємо права забути» – саме під таким гаслом відбулися пам’ятні заходи у Бахмутському НВК №11 з нагоди вшанування пам'яті жертв голодомору в Україні.

У холі організовано виставка фотоматеріалів та публіцистичної літератури «І пам’яті свіча не згасне…».  Класні керівники  7-11 класів провели  години пам’яті і скорботи «Голодомор – біль душі і пам’ять серця», «Запали свічку пам’яті». Учні декламували вірші, читали спогади очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролики Українського інституту національної пам’яті «Історія гідності. Голодомори» та «Де б ти не був – вшануй померлих від голоду!». Ці виховні година запам’ятались усім завдяки емоціям суму, жалю і співпереживання, які відчувалися у кожному слові і русі її учасників.

Також у пам’ять про жахливу трагедію українського народу школярі долучаться до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті». Знаково, що молодь пам’ятає про страшні сторінки історії.

26.11.2021

День Гідності і Свободи

День гідності.mp4

Україна – територія Гідності і Свободи!

День Гідності та Свободи в Бахмутському НВК №11 вшанували  заходами, що нагадали про події, які назавжди залишились в пам’яті українців. 

21 листопада – день, коли в Україні почалися дві революції: Помаранчева (2004 року) та Революція гідності (2013 року). Це були важкі випробування, але українці довели свою любов до країни, честь і мужність.

Протягом тижня у Бахмутському НВК №11 були організована книжкова виставка «Революція Гідності. Герої не вмирають!». Для початкових класів - години спілкування «Що означає бути гідним», «Хто такий патріот», учні висловлювали побажання своїй Батьківщині, заповнюючи карту «Я бажаю Україні…» та конкурс малюнків.  

Для учнів середньої та старшої школи проведені уроки мужності, круглі столи, перегляд відеороликів «Річниця Революції Гідності – з чого все починалось», «Зима, що нас змінила», діти декламували  вірші, співали патріотичні пісні, брали участь у вікторинах та квестах.

У закладі оформлено інформаційно-тематичний куточок «Революція свідомості».

Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії.

Листопад 2021

Зі святом сміливості, мужності та героїзму!

Як відомо, свято Захисників і Захисниць України відзначається в  день великого православного свята – Покрови Пресвятої Богородиці. Саме Свята Покрова здавна була захисницею українського козацтва, а тепер і Українського війська. Колектив учнів та педагогів Бахмутського НВК 11 приєднується  до святкування Дня Захисників та Захисниць України з духом перемоги, завзятості та патріотизму.

Впродовж  тижня у НВК №11 були проведені виховні години,  години спілкування з військовими, під час яких згадали героїв – чоловіків та жінок, що зі зброєю в руках захищають  східний кордон України, лікарів, які в мирний час повертають поранених в ООС з того світу, волонтерів, на плечах яких, тримається наша армія.

12 жовтня команда учнів 6-Б класу «Соколята» брала участь у міській патріотичній грі «Козацький край». Хлопці з завзяттям та відвагою представляли свою школу.

Члени «Ліги Майбутніх Поліцейських» привітали співробітників поліції листівками, газетами, які виготовляли протягом святкового тижня учні старших класів, а також подарували чудові листівки  та поробки від учнів 2-7 класів. 

Трагедія, яку неможливо зрозуміти і нереально осмислити… 

До 80-ї річниці подій Бабиного Яру в Бахмутському НВК №11 були проведені заходи з метою увічнення пам’яті про одну з найтрагічніших сторінок Голокосту – масове вбивство євреїв Києва, вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України.

Зокрема, в 5-9 класах були проведені класними керівниками тематичні  години історичної памяті «Історична справедливість та історична пам'ять: Бабин Яр», «Артемівський Бабин Яр». Для учнів 10-х класів проведено уроки історії України за темами «Бабин Яр: символ вічної скорботи», «Жінки-партизани, підпільники. Життя і долі»,  класні керівники 11-х класів  організували для учнів перегляд кінофільму «Бабин Яр» (2002) режисера Миколи Засєєва-Руденко. 

Для учнів 1-4 класі були  проведені уроки толерантності, поважного ставлення до інших людей, культур, націй.

Учні згадали історичні відомості Другої Світової війни, розкрили зміст і наслідки трагедії Бабиного Яру, звернули увагу на  тих співвітчизників, які віддали своє життя заради інших. Тема трагедії Бабиного Яру сьогодні дуже актуальна, оскільки вона тісно пов’язана з питаннями патріотизму, самопожертви в ім’я високої ідеї, єдності нації, її політичної свідомості.

Хвилиною мовчання було вшановано пам'ять усіх, хто став жертвою злочинних вбивств фашистів у роки Другої Світової. 

Річниця трагедії Бабиного Яру завжди була й залишається приводом не тільки згадати про жертви війни та Голокосту, але й вшанувати героїв опору нацизму, що стали взірцем взаємоповаги між народами, прикладом духовного подвигу заради порятунку життя людей.

Пам'ять священна 

Із нагоди відзначення Дня визволення міста Бахмут від фашистських загарбників учні 9-х класів Бахмутського НВК №11 разом із директором Лавренко Оленою Олександрівною, заступником директора Подопригорою Оленою Олександрівною, педагогами взяли участь в урочистому заході біля Братської могили партизан громадянської війни 1919 р. та радянських воїнів, які звільняли м. Бахмут у 1943 році.

Учні та педагоги вшанували пам’ять полеглих співвітчизників хвилиною мовчання, а також віддали данину пошани тим, хто загинув на сході країни під час проведення АТО та ООС. Наприкінці заходу присутні поклали букети квітів на братерську могилу.

В класних колективах НВК пройшли виховні заходи до цієї дати за темою «Бахмут у роки фашистської окупації 1941-1943 рр.». Скільки б не прошло років і десятиріч, ми завжди будемо звертатися до тих історичних подій та дякувати тим, кому ми завдячуємо життям та мирним небом. Щастя нашій милій Україні, миру нашій землі!

#БахмутЩодняНоваІсторія 

Учениці 11-Б класу Бахмутського НВК №11 Єлизавета Москаленко, Анна Кодола, Дар’я Шепотько разом із класним керівником Ольгою Кудіною провели виховний захід, присвячений 450 річниці м.Бахмут.

Дівчата розповідали однокласникам про історію заснування міста, життя міста у період промислової спеціалізації, у сталінські часи, у роки війни, а також про сучасний розвиток Бахмута. Виступ був доповнений тематичною презентацією та відеопанарамами міста, яку створили учениці.

Нам є, чим пишатися! Ми любимо своє місто!

На передодні святкування Дня міста учні Бахмутського НВК №11 7Г класу разом із учителем інформатики та класним керівником Валерією Ковальовою провели конкурс серед учнів класу з комп'ютерної графіки на тему "Вітальна листівка Бахмуту". Переможцями стали кожний учень класу, так як вони із захопленням та відповідальністю поставились до завдання.

День пам'яті воїнів-інтернаціоналістів в Бахмутському НВК №11 

Афганська війна – ще одна сумна сторінка нашої історії, брудна, неоголошена...Тож  із метою розширити знання учнів про історичні події афганської війни, виховувати повагу та пошану до воїнів-інтернаціоналістів, віддати данину пам’яті полеглим воїнам-афганцям; зміцнювати почуття патріотизму, гордості за славних героїв України та їх побратимів учні Бахмутського НВК № 11 вшанували пам’ять воїнів, які загинули в афганській війні.

Викладачем  курсу «Захист України» Володимиром Харченко  та заступником директора з ВР Оленою Подопригорою проведено Урок мужності «Забуттю не підлягає…» для членів військово-патріотичного клубу НВК та членів обласної громадської організації «Молодіжна Ліга Майбутніх Поліцейських».

Під час заходу учні згадали імена учасників бойових дій, отримали нові знання про причини виникнення конфлікту, про роль воїнів-інтернаціоналістів у війні. Також старшокласники здійснили віртуальну подорож  містами України, де встановлені меморіальні споруди та пам’ятні знаки воїнам- інтернаціоналістам, слухали афганські пісні, дивилися відеоролики та документальні спогади очевидців. Пам'ять  кожного загиблого  українця було вшановано  хвилиною мовчання.

Відзначення Дня Гідності та Свободи в Бахмутському НВК №11 

Із метою вшанування національного свята Дня Гідності та Свободи, учасників національно-визвольної  боротьби, всіх тих, хто відстояв перемогу Революції Гідності та сьогодні мужньо боронить рідну землю, у Бахмутському НВК  було проведено низку заходів.

Учні НВК дізналися, що  саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Попрання законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України, якою власне і була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, викликала обурення українців.

До Дня Гідності та Свободи  класними керівниками були проведені виховні години,  під час на  діти декламували  вірші, співали патріотичні пісні, переглядали відеоролики , брали участь у вікторинах та квестах. Учні разом із педагогами обговорювали доленосні події, що відбувались із нашим суспільством на зламі 2013-2014 років та відбуваються сьогодні, коли українці продемонстрували свою гідність, своє прагнення до свободи.

Заходи до Дня захисника України в Бахмутському НВК №11

Традиційно до Дня Захисника України учні та педагоги Бахмутського НВК №11 вшанували українських оборонців та відсвяткували свято українського козацтва та свято Покрови Пресвятої Богородиці. Із метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, сприянню подальшому зміцненню патріотичного духу було проведено Єдиний урок «Слава героям України!» Для учнів середніх класів були проведені виховні години, вікторини та бесіди,спортивні змагання. Діти виготовляли вітальні листівки, зустрічалсь з військовими.

Під час цих заходів педагоги формували в учнів розуміння понять «єдність», «цілісність», «незалежність», «герой», «патріот», «захисник», виховували почуття щирої поваги та вдячності до захисників України.

Для учнів середньої та старшої ланки було організовано тематичні уроки з історії України, присвячені військовим традиціям українського козацтва, українським національним військовим формуванням часів Першої світової війни, Української революції 1917-1921 років, участі українців у збройних силах антигітлерівської коаліції за часи Другої світової війни.

Також були проведені загальношкільні військово-спортивні змагання «Естафета мужності», «Забави юних козачат», «Козацькі розваги».

Посвята восьмикласників Бахмутського НВК № 11

Бахмутський НВК  славен  своїми традиціями. Одна з найкращих – приймати до великої ліцейної родини нових ліцеїстів – учнів 8 класів. Тож на святі Посвяти у ліцеїсти у шкільне ліцейне братерство  Бахмутського НВК № 11 влилися 62 учні 8-А та 8-Б класів.

За роки навчання у НВК восьмикласники довели, що мають високий  інтелектуальний потенціал, різноманітні творчі здібності, широке коло захоплень.

Кульмінацією свята стала клятва восьмикласників: добре вчитися, берегти та примножувати славу рідного ліцею, бути патріотом України та нести високе звання ліцеїста. Восьмикласники приймали клятву від президента учнівського Парламенту Богдана Свистуна.

Усі учасники заходу урочисто виконали гімн України та гімн НВК.

До усіх учнів звернулася з вітальним словом директор НВК Олена Лавренко. Вона наголосила, що важливою задачею ліцею є всебічний  розвиток особистості кожного ліцеїста, підготовка його до самостійного життя в умовах сьогодення, формування справжнього громадянина України. Заступник директора з ВР Олена Подопригора закликала учнів бути справжніми громадянами незалежної України.

Усі класні колективи отримали Свідоцтва про посвяту та ліцейні значки.

Віримо, що у ліцеїстів попереду багато славних звершень, перемог і здобутків. А  вчителі, разом з батьками, рідними та друзями-школярами допоможуть у цьому. 

Одним із пріоритетних завдань  НВК є робота над виховною проблемою з теми  «Створення умов для розвитку й самореалізації національно свідомої особистості, формування громадянина з демократичним світоглядом, головною особливістю якого є орієнтація на високоморальні загальнолюдські цінності».

Для реалізації цих завдань було розроблено й затверджено загальний план виховної роботи та окремі плани, що охоплюють усі напрями виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне, превентивне та включають у себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси, міські заходи щодо втілення Концепції національно-патріотичного виховання та інших нормативно-правових документів.

Концепції національно-патріотичного виховання у Бахмутському НВК № 11 реалізується за чотирма напрямками:«Зв'язок поколінь» (тематичні бесіди, предметні тижні, зустрічі  з ветеранами ВВ війни, конкурси, відвідування музеїв, свята, присвячені пам'ятним датам), «Виховуємо громадянина та патріота України» (тематичні бесіди, колективні творчі справи, конкурси, вікторини з правової тематики, зустрічі з цікавими людьми, акції),  «Я та мій край» (тематичні бесіди, колективні творчі справи, конкурси), «Я та моя сім'я»  (бесіди, батьківські збори, індивідуальні  консультації, сумісні заходи, ігри, анкетування, сімейні свята, години спілкування).

Учні та вчителі НВК №11 протягом навчального року організували та провели:

Із метою забезпечення якісного рівня управління системою виховної роботи щодо національно-патріотичного та громадянського виховання  гармонійно, всебічно розвиненої особистості, підготовленої до ініціативної соціальної та професійної діяльності в сучасному суспільстві, здатної приймати й примножувати його цінності  з 01.10.2015 по 30.10.2015 проведено місячник національно-патріотичного та громадянського виховання. 

Розроблено та затверджено план проведення заходів із національно-патріотичного та громадянського виховання. Організовано проведення виховних заходів із учнями щодо формування в молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського та конституційного обов’язків із захисту національних інтересів,  цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави.                                                  

Із метою виховання національно свідомої особистості, формування громадянина з  демократичним світоглядом, головною особливістю якого є орієнтація на високоморальні загальнолюдські цінності, 01.10.2015 проведено збір лідерів учнівського самоврядування «Україна – єдина країна».  08.10.2015 проведено єдину виховну годину «Рідний край, де ми живемо, Україною зовемо».

Із метою формування в підростаючого покоління культури рідного дому  проведено родинні свята «Без сім’ї  нема щастя на землі» (для учнів 1-4 класів),  «Цінуй батька та матір»  (для учнів 5-7 класів), «Традиції української родини»  (для учнів 8-11 класів). Відбулися уроки-бесіди, спрямовані на розкриття традицій української культури, ознайомлення дітей із фольклором. Учителями української мови та літератури організовано тематичні уроки: «Свято рідної мови», «Мужай, прекрасна наша мово», «Шевченківське слово».

Педагогом-організатором Махник І.Є., керівником шкільного методичного об'єднання класних керівників Жуковою-Якубчак А.В. проведено засідання Школи лідерів.  Команда НВК  під керівництвом вчителя «Захисту Вітчизни» Харченка В.В. взяла участь  у міських змаганнях із кульової стрільби з пневматичної зброї та посіла 2 місце.

Для участі в обласній конференції «Перспективи національно-патріотичного виховання у вимірі сучасності» заступник директора з ВР Подопригора О.О. підготувала методичну розробку «Виховуємо громадянську культуру та національну свідомість», творча група вчителів  створила практико-теоретичний макет «Патріотизм у дії». НВК взяв участь у конкурсі грантів UNISEF із проектом «Форум нащадків козацького роду»

Із 01.05.2016 року по 30.05.2016 року проведено  місячник військово-патріотичного  виховання. Традиційно напередодні свята в НВК розпочалася „Вахта пам’яті” та акція „Ветеран живе поруч”: учні відшуковували фотографії своїх близьких родичів – учасників Другої світової війни, цікавилися їхніми біографіями, робили портрети й оформлювали їх в альбоми; розповідали про долі своїх рідних на класних годинах; відвідували ветеранів, які мешкають на території мікрорайону, вітали їх зі святом, слухали їхні розповіді – живу та справжню історію.

У рамках підготовки до відзначення 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 71-ї річниці завершення Другої світової війни із метою активізації військово-патріотичної роботи, спрямованої на формування в молодіжному середовищі шанобливого ставлення й поваги до ветеранів війни та нинішніх захисників Вітчизни, ушанування пам'яті загиблих у роки війни восьмикласниками НВК було упорядковано й прибрано Братську могилу партизан  громадянської  війни 1919 р. та   радянських  воїнів,   які   звільняли м. Бахмут  у 1943 році, та територію, прилеглу до пам’ятника в Міському парку, узяли участь  у міських заходах, присвячених 71-й річниці Перемоги в Другій Світовій війні .

У РЦ «Победа» пройшла зустріч учнів 8-10-х класів із ветераном війни Слабким Я.Д. Для учнів 1-4 класів виступила лекційна група клубу «Правознавець» із інтерактивною лекцією. Учні 8-х класів провели марафон мультимедійних проектів «Пам’ятаємо і завжди будемо пам’ятати». Класні  керівники 1-11 класів організували проведення  тематичного Дня інформування "Безсмертний подвиг народу". У НВК відбувся конкурс привітальних газет «За ту весну, що в 45-ому прийшла, уклін прийміть, любов і шану, війни і праці ветерани!».  На  прилеглій  до  НВК  території розповсюджено  привітальні  листівки.   Міський краєзнавчий музей провів екскурсію «Діти та партизанський рух у Артемівському районі під час Другої Світової Війни». Святковий захід у міській дитячій бібліотеці «Ми йшли до тебе, Перемого!» відвідали учні 6- Б класу з класним керівником. Також у рамках місячника військово-патріотичного  виховання проведено заходи з відзначення у 2016  році Дня пам’яті жертв політичних репресій, до Дня пам’яті жертв геноциду кримсько-татарського народу, до Дня Європи, до Дня вишиванки, до Міжнародного Дня музеїв, до Дня слов’янської писемності.

Проведені заходи спрямовані на розкриття мети, положень і завдань «Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді», прийнятої на засіданні Колегії Міністерства освіти і науки України 26 березня 2015 р. та  спираються на традиції української державності, національно-визвольної боротьби українського народу, громадянську свідомість, здатність критично і незалежно мислити, бути активним у відстоюванні своєї позиції та готовим до захисту незалежності й територіальної цілісності української держави.