ДПА

Державна підсумкова атестація 4 клас

Державна підсумкова атестація 4 клас у 2021 році мала відбутися лише з двох предметів: математики, української мови.

Метою її проведення є моніторинг знань учнів початкової школи, а учителі самі укладатимуть завдання для дітей. Але через погіршення ситуації з захворюваністю на коронавірусну інфекцію було прийняте рішення про скасування ДПА.

Учнів, які 2021 року завершують здобуття початкової (4-ті класи) та базової загальної середньої (9-ті класи) освіти, у 2021 році звільнено від проходження державної підсумкової атестації.

Чекайте на інформацію про державну підсумкову атестацію в початковій школі 2022 року згодом

Державна підсумкова атестація 9 клас

У 2020/2021 навчальному році учні 9-х класів мали складати державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі. Але через погіршення ситуації з захворюваністю на коронавірусну інфекцію було прийняте рішення про скасування ДПА.

Що треба знати про ДПА в 9 класі:

Державна підсумкова атестація в 9-му класі за курс основної школи проводиться у 2021 році у формі підсумкових контрольних робіт.

Мета ДПА – перевірити відповідність знань, умінь і навичок дев’ятикласників програмовим вимогам і оцінити рівень навчальних досягнень учнів. ДПА є швидким, надійним і об’єктивним методом оцінювання. Вона дає змогу охопити весь зміст навчальної програми, тому проведення державної підсумкової атестації  є найдоцільнішим і найефективнішим методом оцінювання. Збірники завдань для державної підсумкової атестації укладено відповідно до визначеними навчальними програмами, затвердженими МОН України.

 Державна підсумкова атестація охоплює всіх випускників 9 класів. Вона проводиться з 3 предметів:

 Результати ДПА визначаються за 12-бальною шкалою за загальними критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів.

 Бали, отримані за атестацію, виставляються окремо від річних балів та заносяться до свідоцтва про базову загальну середню освіту.

Державна підсумкова атестація 11 клас

У 2022 році випускники шкіл будуть складати ДПА у формі ЗНО з 4 предметів. Деталі можна переглянути в розділі ЗНО