Докуклуб
"Тримай меседж"

"Тримай меседж" - онлайн перегляд німецького документального фільму режисера Мадлі Ляене "Абетка"

У Бахмутському НВК №11 відбулося чергове засідання членів шкільного кіноклубу медіапросвіти з прав людини «Тримай меседж» у рамках всеукраїнського проєкту «Мережа DOCU/КЛУБів» в онлайн форматі.

Педагогом соціальним НВК Валерією Безпальчук було організовано онлайн перегляд німецького документального фільму режисера Мадлі Ляене «Абетка».

Цей фільм грунтується на документальній особистій  історії та  розповідає про жінку Веле, яка прагнула навчитися читати й писати, щоб не відставати від своєї семирічної доньки. Головна героїня навчилася самостійно писати власне ім’я, і це для неї - перемога, крок до незалежності, до кращого майбутнього. І вона у це вірить!

Після перегляду фільму молодіжною аудиторією було порушено кілька проблемних питань про порушення прав головної героїні, про соціальні умови, у яких вона проживає, про ставлення людей один до одного.

На ці питання учні не дали однозначних відповідей, але члени докуклубу впевнені, що саме суспільство повинно порушувати такі важливі питання і допомагати людям відстоювати свої права.

04.11.2021

Члени шкільного кіноклубу  з прав людини  «Тримай меседж» взяли участь в онлайн засіданні

У Бахмутському НВК №11 відбулося онлайн засідання членів шкільного кіноклубу медіапросвіти з прав людини «Тримай меседж» у рамках всеукраїнського проєкту «Мережа DOCU/КЛУБів».

Педагогом соціальним Валерією Безпальчук для учнів було організовано онлайн перегляд українського документального фільму режисера Оксани Артеменко «Ваня».

Школярі переглянули короткометражну драму, яка ґрунтується на документальній історії про жорсткі і, часом, жорстокі правила життя в суспільстві на прикладі вихованців дитячого будинку.

Головний герой фільму, хлопчик Ваня, – сирота, який мав будильник. Ваня вважав, що коли прийде мама, вона впізнає його завдяки знайомому їй будильнику. Але все сталося зовсім не так…

Учні співчували маленькому самотньому герою фільму, відчували на собі несправедливість інших хлопців по відношенню до Вані.

Учасники засідання описали свої почуття після перегляду фільму, висловили свої міркування про соціальні умови, у які потрапив головний герой, про ставлення дітей один до одного.  Надали свої поради хлопчику, як зберегти віру на краще майбутнє, незважаючи ні на що.

04.11.2021

"Тримай меседж" - перегляд документального фільму "Рахую дні, рахую роки" (режиссер Монне Ліндстрьом, країна: Швеція)

У Бахмутському НВК №11 відбулося чергове засідання членів шкільного кіноклубу медіапросвіти з прав людини «Тримай меседж» у рамках всеукраїнського проєкту «Мережа DOCU/КЛУБів». Модератором клубу «Тримай меседж», заступником директора з виховної роботи Оленою Подопригорою та педагогом соціальним Валерією Безпальчук було організовано перегляд документального фільму під назвою «Рахую дні, рахую роки» (режиссер Монне Ліндстрьом, країна: Швеція).

Фільм, який грунтується на документальних особистих історіях і думках, розповідає про три однакові долі трьох різних дітей Моа, Макса та Іси. До кожного з них у родину прийшла біда. Це кіно про те, як вони її відчувають, як намагаються допомогти собі й родині.

Після перегляду фільму аудиторією було порушено чимало проблемних питань. Чи можна що-небудь зробити з батьками дітей, щоб сім'ї стали щасливими? Чи багато таких сімей в нашій державі і, зокрема, у нашому місті? Хто повинен опікуватися такими дітьми? Що буде з цими дітьми, коли вони виростуть, якими будуть їх сім'ї?

Ці питання не мають однозначних відповідей, але повинні порушуватися, щоб суспільство від них не відсторонювалося. Учні запропонували навіть власне продовження історій, за якими знято фільм.

Члени кіноклубу мали можливість не лише висловити свої почуття та враження від побаченого, а й створити колаж «Я почуваюся захищеним».

"Тримай меседж"  - "Феномен доби"

У Бахмутському НВК №11 відбулося чергове засідання членів шкільного кіноклубу медіапросвіти з прав людини «Тримай меседж» у рамках всеукраїнського проєкту «Мережа DOCU/КЛУБів». Модератором клубу«Тримай меседж», заступником директора з виховної роботи Оленою Подопригорою було організовано перегляд українського документального фільму про українського письменника Василя Стуса «Василь Стус. Феномен доби».

Письменник, правозахисник, борець… Василь Стус став символом Українського Опору другої половини ХХ століття, він був одним із тих, хто вів непримиренну боротьбу за українську державність та національну ідею. Навіть у найтяжчі хвилини життя Василь Стус твердо вірив, що вернеться до народу своїм словом, що народ його почує. І його поезія залунала в Україні, її почули, у неї вслухаються.

У січні 1972 року Василя Стуса заарештували. Він до останнього сподівався, що «за літературу» не судитимуть. Але йому інкримінували 

14 віршів та 10 літературознавчих статей. Одну з них – «Феномен доби» – у суді переклали як «Феномен суток». Вона й сьогодні сприймається як пророцтво… 

Після перегляду документального фільму аудиторією було порушено чимало проблемних питань. Учні змогли висловити свої думки від побаченого. 

 Сподіваємося, що старшокласники зможуть розвивати уміння аналізувати побачене, аргументувати думку. Саме робота шкільного кіноклубу медіапросвіти з прав людини «Тримай меседж» сприяє формуванню активної життєвої позиції молоді; виховує свідомого громадянина держави, людину, яка здатна протистояти життєвим обставинам.

26.03.2021

"Тримай меседж"  - "Лізо, ходи додому"

У Бахмутському НВК №11 відбулося чергове засідання членів шкільного кіноклубу медіапросвіти з прав людини «Тримай меседж» у рамках всеукраїнського проєкту «Мережа DOCU/КЛУБів». Модератором клубу «Тримай меседж», заступником директора з виховної роботи Оленою Подопригорою та практичним психологом Катериною Афанасенко було організовано перегляд документального фільму під назвою «Лізо, ходи додому» (режиссер Оксана Бурая, країна: Литва, Естонія ).

Фільм розповідає про маленьку Лізу, яка постійно кудись тікає. Її життя похмуре й жорстоке, тому вона шукає прихистку в природи, де в неї свій світ – там панують ігри, музика й магія. У дівчинки настільки багата уява, що вона примудряється переживати усі свої дитячі проблеми самостійно. Ця кінострічка вважається однією із найпрекрасніших творів про дитинство.

Фільм вражає контрастом кадрів чудових краєвидів та непривабливих картини приміщення, де мешкає Ліза. Коли бачиш житло, у якому мешкає дитина, розумієш, чому вона тікає з дому. І в самій назві фільму постає питання: «А чи є дім у цієї дівчинки?».

Після перегляду фільму аудиторією було порушено чимало проблемних питань. Чи можна що-небудь зробити з батьками Лізи, щоб сім'я стала нормальною і дівчинка більше не тікала з дому? Чи багато таких сімей в нашій державі і, зокрема, у нашому місті? Хто повинен опікуватися такими дітьми? Що буде з цією дівчинкою, коли вона виросте, якою буде її см'я?

Ці питання не мають однозначних відповідей, але повинні порушуватися, щоб суспільство від них не відсторонювалося.

Учні змогли висловити свої почуття та думки, враження від побаченого. Сподіваємося, що старшокласники змогли усвідомити головний меседж цього фільм.

Фільм дуже сподобався присутнім. Усі погодилися з думкою, що права дитини так само важливі, як і права дорослої людини.

16.03.2021

Відкриття багатофункціонального осередку «МедіаHUB» в Бахмутському НВК №11

Школа – це праця, школа – це знання, школа – це перемоги та неповторне освітнє середовище. Тому учні та педагоги Бахмутського НВК №11 перетворили звичайне шкільне фойє на на місце активного спілкування та відпочинку, цікавого та пізнавального дозвілля для дітей різних вікових груп. Саме у цьому просторі буде здійснювати свою роботу власний кіноклуб медіапросвіти з прав людини «Тримай меседж» у рамках всеукраїнського проєкту «Мережа DOCU/КЛУБів».

Створення цього простору стало можливим завдяки участі у міському конкурсі проєктів, розроблених інститутами громадського суспільства, фінансовій підтримці Бахмутської міської ради за сприянням громадської організації «Бахмутський міський фонд захисту дітей «Мрія».

На святі великої шкільної родини були присутні директорка НВК Олена Лавренко та керівниця громадської організації «Бахмутський міський фонд захисту дітей «Мрія».

Автори проєкту - Олена Подопригора, заступниця директора з ВР, та Ірина Махник, педагог-організатор, - наголосили присутнім, що новий мультифункційний простір, наповнений сучасними елементами, а саме зручними меблями, диванами, столиками для ігор, сучасною мультимедійною технікою, створюватиме позитивну атмосферу емоційного релаксу та підвищить рівень комфортності освітнього середовища закладу, дозволить проводити позаурочні заходи, засідання різноманітних клубів, творчих зустрічей.

Цільова аудиторія проєкту «МедіаHUB» - учні, педагоги школи та міста, батьки, відвідувачі, гості, члени DocuКлуба «Тримай меседж», члени ГО «Молодіжна Ліга майбутніх поліцейських», медіатори шкільної служби порозуміння «Крок назустріч».

Також увазі присутніх була представлена кінострічка із колекції Міжнародного кінофестивалю Docudays UA «Габрієль повідомляє з чемпіонату світу», яку переглянули учні разом із педагогами. Фільм режисера Ельс ван Дриля розповідає про бразильського хлопчика Габріеля, який знімає репортаж про негативні наслідки від проведення чемпіонату світу з футболу, що пройшов у його країні. Щоб привезти сотні тисяч уболівальників на футбольний стадіон, влада розпочинає прокладання залізниці прямо через квартал, у якому живе Габріель. Він обурений ситуацією, що склалася, тому намагається захистити свої права та права своїх близьких та рідних.

Глядачі із захопленням спостерігали за головним героєм фільму, за його ініціативністю і наполегливістю. Саме тому після перегляду активно відповідали на питання практичного психолога Катерини Афанасенко та педагога соціального Анастасії Куницької висловлювали свої думки, враження, звернули увагу на порушення прав дітей, право на житло, на відпочинок та дозвілля, а також на власну думку, яку дорослі мають взяти до уваги, якщо йдеться про інтереси дітей.

Важливо для учнівської аудиторії також те, що герої фільму, і Габріель, і Веслі, - їхні однолітки. Вони, не чекаючи допомоги та фінансування уряду, спонсорів, беруть ініціативу в свої руки, організовують дозвілля власними силами.

Впевнені, що кіноклуб буде виконувати широке коло завдань. Учні зможуть дивитися тематичні фільми (під час вивчення художніх творів української та зарубіжної літератури). Також у них буде можливість у стінах школи в невимушеній комфортній обстановці знайомитися з сучасним кінопродуктом: науково-популярними, документальними та художніми стрічками про наше минуле, історію, культуру, традиції. Зокрема і кінострічками, у яких розповідається про основні права і свободи громадян, дотримання принципів демократії, гідності, свободи, людяності.