Кібербезпека

Рекомендації для учнів

Презентація діти1.pdf

Заходи щодо кібербезпеки у Бахмутському НВК№11

З кожним днем  весь світ занурюється все глибше у кіберпростір. Користування електронними ґаджетами стало не просто засобом комунікації, а життєвою необхідністю як дітей так і дорослих. Разом з тим зростає кількість небезпек, серед яких кібербулінг, фішинг, грумінг та інші форми шахрайства та маніпуляцій, які призводять до загрози посягання на права, життя, свободу та здоров’я людини.

У Бахмутському НВК№11 завершилися заходи щодо кібербезпеки, під час яких класними керівниками було проведено безліч цікавих заходів.

Учні молодшої школи активно спілкувались та грали в інтерактивні ігри, знайомились з основами Інтернету, його безпекою, обговорювали правила  безпечного користування Інтернетом і несення відповідальності за надання особистої інформації, розміщення фотографій тощо. Темачна бесіда  "Ігри та їх безпека» допомогла зрозуміти необхідність обмеження часу гри, дотримання  пауз,  уникання спілкування з незнайомцями.

Класними керівниками середньої школи були підготовлені вікторини з тем: "Основи безпеки в мережі" , "Основи безпечного використання соціальних мереж та платформ". Учні отримали поради щодо створення безпечних паролів та управління ними. Під час дискусійних  бесід  обговорювали кібербулінг та його наслідки, розглядали способи попередження цього явища, а також роль та відповідальність свідків у випадках кібербулінгу.

Старшокласники розгядали  різні види кіберзагроз та способів захисту від них. Особливу увагу було зосереджено на темі: кібербезпека в мобільних пристроях і безпечні додатки. Класними керівниками були організовани "ексурсії професій" в галузі кібербезпеки, можливості освіти та кар'єри в цьому напрямі. Отримані знання було закріплено інтерактивною грою, створеною самими учнями.

Знання про кібербезпеку є ключовим елементом для забезпечення особистої безпеки, ефективності бізнесу та загальної стабільності суспільства. Підтримуйте свої знання щодо кібербезпеки і пам’ятайте, що безпека в Інтернеті — це постійний процес!

Рекомендація для батьків

Презентація діти рекомендації батькам.pdf

Безпека в Інтернеті: куди звертатися за допомогою у разі он-лайн ризиків для дітей та де можна дізнатися більше на тему Інтернет-безпеки?

Команда інформаційно-освітньої кампанії #Stop_sexтинг нагадує про важливість безпеки дітей, особливо в умовах воєнного стану в Україну. Тож куди звертатися, у випадку «зустрічі» зі злочинцями в інтернеті.

Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в інтернеті 1545 (3)

Уже четвертийрік в Україні працює урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в інтернеті – 1545 (далі обрати 3). За цей час спеціалісти опрацювали близько 600 звернень українців.

Лінія була створена з метою підвищення рівня обізнаності дітей, батьків і спеціалістів, зокремазастереження та реагування на ризики, із якими діти можуть зіткнутися в інтернеті.

Звернутися на лінію можна анонімно, цілодобово та безкоштовно.

Психологічна лінія підтримки на тему онлайн-ризиків

Цього року розпочала роботу консультаційна психологічна лінія підтримки #stop_sexтинг для дітей, що постраждали від онлайн-ризиків. Також по допомогу можуть звернутись батьки, діти яких є постраждалими в інтернеті.

У якому випадку варто звернутися за консультацією?

Портал повідомлень про небажаний контент IWF

На сайті #stop_sexтинг ви також маєте змогу повідомити про матеріали, що зображують сексуальне насильство над дітьми. Портал наших партнерів Internet Watch Foundation працює як лінія звітування. Ці повідомлення допомагають захистити дітей та не допустити їхньої подальшої сексуальної експлуатації.

Як спрацьовують повідомлення?

Всі повідомлення, надіслані через Портал, обробляються партнерами у Великій Британії. Ви можете зберігати анонімність, проте якщо ви хочете дізнатися статус щодо видалення матеріалів, просимо зазначати контактну інформацію.

Як зробити соціальні мережі безпечними для дитини?

Сучасні діти не уявляють світ без інтернету, соціальних мереж чи онлайн-ігор. В Україні 96% дітей віком 10-17 років постійно користуються інтернетом. Це формує світогляд дитини, впливає на сімейні стосунки, допомагає навчатися, розвиває уяву, змінює дитячу дружбу. Водночас онлайн-світ створює безліч ризиків для маленьких користувачів.

Ділимося порадами з ґайдів для батьків від громадської організації #stop_sexтинг. Вони допоможуть налаштувати Instagram та Tik Tok дитини, зрозуміти правила поведінки у соцмережах та зробити користування гаджетом безпечним.

Безпечний Instagram для дітей

Instagram — це соціальна мережа компанії «Meta Platforms», що базується на обміні світлинами та відео.

Яких правил варто дотримуватися:

Більше порад про безпечний Instagram шукайте у ґайді.

Як налаштувати Tik Tok дитини?

Tik Tok — це застосунок для перегляду та створення коротких відео. Як і в будь-якій соцмережі, у Tik Tok є ризик натрапити на небажаний контент або користувача.

Діти до 13 років можуть користуватись мережею, але без створення профілю. Якщо дитині від 13 до 15 років, то акаунти автоматично створюються приватними. Для дітей 16-17 років акаунти автоматично створюються публічними.

Правила безпечного Tik Tok:

Ще більше про налаштування безпеки для дитини у Tik Tok читайте в ґайдах.

Гаджет дитини. Загальні рекомендації використання

В Україні 92% дітей у віці до 12 років уже є постійними інтернет-користувачами. Проте фахівці відзначають, що дітям віком до трьох років батьки повинні максимально обмежити час із гаджетами. У цьому віці у малюка ще немає потреби у спілкуванні через інтернет, тому сміливо забирайте телефони й вимикайте телевізор, якщо є можливість зайняти дитину чимось цікавим.

Ми рекомендуємо усім батькам звернути увагу на налаштування гаджетів своїх дітей та разом із ними встановити деякі правила та обмеження.

Загальні рекомендації використання гаджетів: