Волонтерство

Щоденна робота на своєму «волонтерському фронті» милосердя Вікторії Бак

Вчитель біології закладу загальної середньої освіти Бахмутського НВК№ 11- Вікторія Бак є  не тільки талановитим вчителем-методистом вищої категорії,  авторкою власних посібників і наставницею учнів-призерів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, а й  громадським активістом.

Багато років вона очолює Центр Гуманної Педагогіки у м. Бахмут, регулярно бере участь у міжнародних конференціях з питань виховання дітей за методикою  Шалви  Амонашвілі. Як тільки у 2014 році почалися активні військові дії на території Донецької області,  Вікторія Бак стала волонтеркою  Громадської організації «Бахмут Український». Разом із іншими активістами протягом 8 років вона бере активну участь у житті міста: регулярно організовує допомогу воєнізованим підрозділам України, виготовляє маскувальні сітки та маскхалати.  

Вікторія Федорівна постійно піклується про поранених і хворих бійців у військовому шпиталі та міських лікарнях, організовує чергування біля важкопоранених, допомагає з приготуванням їжі та збиранням теплого одягу.  Співпрацює з представниками благодійного фонду «Карітас» для надання допомоги малозабезпеченим дітям. Завдяки її невтомній роботі налагоджено  роботу  пунктів видачі гуманітарних  наборів для населення міста. 

За період військового вторгнення ворога на територію нашої держави, Вікторія Федорівна Бак не припиняє своєї щоденної роботи на своєму «волонтерському фронті» милосердя, робить усе можливе, щоб протягнути руку допомоги тим, хто не втрачає надію в очікуванні перемоги ЗСУ над російськими загарбниками.

Заняття "Школи майбутніх першокласників" 

 20.05.2023 року в освітньому осередку «Я повернуся _БАХМУТ  Київ»    вчителі НВК №11 Вікторія Кушнір та Олена Задніпровська   провели заняття  «Школи майбутніх першокласників» для дітей Бахмутської міської територіальної громади. 

 У дивовижній подорожі разом із казковими героями діти познайомилися з буквами алфавіту, відгадували загадки, вивчали віршик, пісеньку про алфавіт, познайомилися з поняттями "число" і "цифра". 

Наші вчителі наче добрі феї та провідники в дивовижний світ знань допомогли малюкам полюбити навчитись, оточили турботою, добротою та любов'ю!

"Вишиванка - генетичний код нації"

Вишиванка – символ приналежності до роду, який також є оберегом та символізує любов, сім'ю, вірність, благополуччя та процвітання. Вишиванка має величезне значення для кожного українця не лише як елемент святкового, народного одягу, а і як складова українського культурного надбання. 

В освітньому осередку при гуманітарному центрі підтримки бахмутян "З Бахмутом у серці  м. Кривий Ріг"  вчителька фізичної культури НВК №11 Олександра Шакалова разом із колегами провела захід до Дня вишиванки "Вишиванка  - генетичний код нації" для дітей віком 6-10 років.

 Під час зустрічі діти розглядали національний одяг українців – вишиті сорочки. Виконуючи різноманітні ігрові завдання, дізналися про традиційні кольори та різноманітні візерунки, якими прикрашають вишиванки, а також із захопленням подивились презентацію про історію виникнення свята.  Наприкінці заходу діти  змогли власноруч втілити свої мрії та бажання у виготовленні  вишиванки.

Святкуємо Всесвітній день вишиванки

Щороку, третього четверга травня Україна святкує Всесвітній день вишиванки. 

В освітньому осередку гуманітарного центру підтримки бахмутян  "З Бахмутом у серці м.Одеса" учителька  Бахмутського  НВК №11 Ангеліна Алексєєнко провела для дітей виховний захід "Вишиванка - генетичний код нації". 

За допомогою інтерактивних відео та різноманітних цікавих матеріалів діти дізналися не лише про те, як виникла вишиванка, а й про особливості  української вишивки від давнини до сучасності.

Юні бахмутяни  розгадували кросворд, розмальовували рушник  різноманітними орнаментами, відчули себе дизайнерами та дизайнерками, моделюючи свою власну вишиванку. Також складали пазл «Вишита мапа України», який показав у повній красі різноманіття оздоблень і кольорів, характерних для певного регіону. Завдяки активним та чудовим дітям захід промайнув весело і цікаво.

Отже, носіть  вишиванки з гордістю, тому що це – наша історія та культурне надбання нашого народу!


Підготовка учнів 11 класів до НМТ з математики

У м. Київ  на базі громадського простору  Vcentri Hub: Оболонь стартувала підготовка учнів 11 класів до НМТ з математики.

Кожного тижня заняття  будуть проводити досвідчені та кваліфіковані  вчителі математики закладів Бахмутської громади, а серед них педагоги НВК 11  Ірина Стецюра та Тетяна Ніколаєва.

На першому занятті  учні змогли не тільки надолужити об’ємний  матеріал, поставити питання, які виникли в них під час підготовки до тесту, а й обмінятися думками, поспілкуватися з однолітками  з рідного міста. Підготовка до тесту триває.

Майстер-клас із виготовлення символу пам'яті

6 травня, напередодні пам’ятної дати, в освітніх осередках при центрах підтримки бахмутян  у Дніпрі та Харкові вчительки НВК 11  Альона Жукова-Якубчак та Наталя Полякова разом із колегами провели для дітей нашої громади майстер-клас із виготовлення символу пам'яті – червоного маку. 

Діти виготовили квіти і створили панно у вигляді мапи України, як символ вільної, незалежної, сильної, мирної держави. 

До виготовлення квітки пам‘яті у Харкові долучився науковий співробітник Бахмутського краєзнавчого музею Михайло Топило, який розповів присутнім педагогам та дітям  історію виникнення символу Дня пам'яті та примирення.

У Дніпрі свою фізичну загартованість, кмітливість діти показали під час спортивної естафети, яку організували педагоги закладу позашкільної освіти Бахмутскього ЦТКЕ Тетяна Блінова, Тетяна Гончарова та Євгенія Скирда. Батьки дітей теж приєдналися до участі у змаганнях. Як завжди діти отримали цінні подарунки, а головне гарний настрій від спілкування та сумісної роботи.

Цікаві майстер-класи до Великодня

У центрі підтримки бахмутян «З Бахмутом у серці м.Дніпро»  готуються до Великодня. В українців дуже в пошані це свято, до нього прибирають будинок та накривають багатий стіл, на який обов'язково ставлять крашанки та паски. Напередодні свята наші маленькі бахмутяни розписали яйця технікою декупаж та розмалювали великодні пряники солодкими різнокольоровими помазками. Цікаві майстер-класи організували вчителі Бахмута, а серед них учителька української мови НВК№11 Альона Жукова-Якубчак.

За традицією діти отримали подарунки та солодощі.

Інтерактивна зустріч "Подорожуємо з весною"

На базі освітнього центру підтримки бахмутян у м. Харків  пройшла  інтерактивна зустріч "Подорожуємо з весною", який провели педагоги Бахмута, а серед них асистент педагога НВК 11 Наталя Полякова.

Під час подорожі діти та дорослі залюбки пригадували прикмети весни, розгадували весняні загадки та ребуси. 

В ігровій формі діти познайомилися із музикою весни та палітрою оркестрових інструментів. 

Під час казкової подорожі в країну музики діти почули багато цікавого, а ще - спробували себе в ролі справжніх музикантів, зробивши перші кроки гри на скрипці та загравши в шумовому оркестрі.

Всі учасники отримали найприємніші враження від заходу.

Творча майстерня з розмальовки великодніх яєць та пряників

Серед традиційних свят в українській  культурі є свято Великодня. Воно вважається найсвітлішим, найважливішим святом весни. 

В освітньому осередку підтримки бахмутян в Дніпрі напередодні  свят  для дітей Бахмутської громади  педагоги  Бахмута, серед яких була вчителька української мови та літератури НВК11 Альона Жукова-Якубчак, організували творчу майстерню з розмальовки великодніх яєць та пряників.

Крім того, школярі познайомилися з традицією святкування Великодня в інших країнах, згадали  обряди та звичаї свята в Україні. Традиція розмальовувати писанки є практично у всіх народів, бо яйце завжди символізувало нове життя.  Зустріч із друзями, ігри та забави принесли дітям святковий настрій та позитивні емоції.

Волонтери — це надзвичайні люди, які вкладають свій час, талант чи ресурси у втілення соціально корисних проєктів 

Більшість педагогів НВК № 11 з  перших днів повномасштабного вторгнення  загарбників на територію України почали активно займатися волонтерством. 

Однією з них є вчителька фізичної культури Наталя Шовкопляс, вона разом із командою однодумців організовували волонтерську роботу, допомагали рідній країні  та її громадянам усіма можливими засобами. 

Разом із  БФ «Спалах» на Західній Україні вони разом із членами своїх родин допомагали розвантажувати гуманітарні грузи, сортували та пакували товари, видавали продовольчі та медичні товари переселенцям, збирали  вантажі для воїнів ЗСУ.