Екологічне виховання 

Екологічна освіта та виховання учнів - це не данина моді, а веління часу, продиктоване самим життям: для того, щоб сьогодні вижити і забезпечити існування людини в майбутньому, нинішньому поколінню необхідно оволодіти екологічними цінностями і відповідно до них будувати свої взаємини з навколишнім світом.

В Бахмутському НВК №11 більше двадцяти років працює клуб «Еколог». Вихованці клубу беруть активну участь у різноманітних екологічних та творчих конкурсах, фестивалях, акціях, які проводять Національний та обласний еколого-натуралістичні центри, обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді. Багато разів наші учні ставали призерами та переможцями екологічних заходів, завдяки цьому брали участь у дослідницькій подорожі до Закарпаття, де мали можливість познайомитись з цікавими природними та культурними об’єктами столиці та західних областей нашої України.

В межах міста вихованці клубу організовували акції по збереженню первоцвітів, збору відпрацьованих батарейок, прибиранню парків та вулиць. До своїх заходів залучали молодших школярів, батьків та громадськість міста.

Творчі роботи членів клубу "Еколог" 

«ЕкоТренди - мода на природу»

З метою дослідження та популяризації екологічної моди лідери шкільного самоврядування Бахмутського НВК № 11 запропоновували класним колективам закладу взяти участь у загальношкільному проєкті «ЕкоТренди - мода на природу».

Протягом місячника екологічного виховання  учнівські колективи досліджували  такі важливі теми:

-       «Стрімкий ріст кількості побутових та промислових відходів»;

-       «Людина – частина живої природи. Важливо бути здоровим!»;

-       «ЗООзахист під час війни в Україні»;

-       «Незаконне добування природних ресурсів – браконьєрство в Україні»;

-       «Забруднення атмосферного повітря»;

-       «Вирубування лісів України»;

-       «Як війна руйнує природу України?».

Під час роботи над загальношкільним проєктом учні Бахмутського НВК №11 дійшли спільного висновку, що екологія - це не лише про те, як ми дихаємо, але й про те, як ми живемо; це не лише наше оточення, але й наше майбутнє. Тож, кожна дія в охороні навколишнього середовища - це інвестиція у власний та наступних поколінь комфорт і безпеку.

Впевнені, що всі ці зусилля сприятимуть нашому бажанню стати кращими Амбасадорами Природи!

Ознайомитись з проєктами можна за активним посиланням: https://padlet.com/mashakuzminova24/padlet-nucvcq1pydalfved

29.04.2024

Забруднення водойм та дефіцит питної води -  вкрай важлива та актуальна проблема в сучасному світі. 

 Команда Бахмутського НВК № 11 "Амбасадори Землі" взяла участь в міському екологічному ай-стопері до Дня Землі  "Green Fest" та  досліджувала саме цю проблему. Всі разом визначали актуальність проблеми, виявляли можливі загрози, шукали шляхи вирішення. В номінації "Зупини погляд" була створена докладна презентація, а в номінації "Не словом, а справою!" - висвітлені загрози, практичні дії команди, запропоновані шляхи вирішення і головне - озвучена мрія про щасливе майбутнє!

Вітаємо педагогів-наставників команди та команду здобувачів освіти "Амбасадори Землі" з перемогою - I місцем в номінації "Не словом, а справою!" Так тримати!

24.04.2024

Забруднення водойм та дефіцит питної води.pptx

Ми любимо свою планету!

Щороку 22 квітня жителі нашої планети відзначають День Землі. Це чудова нагода вкотре замислитися над  проблемою збереження навколишнього середовища, усвідомити необхідність порозуміння між людиною та природою, об’єднатися заради благополуччя нашого подальшого існування на планеті.

Учні  Бахмутського НВК №11 разом зі своїми класними керівниками також долучилися до святкування Всесвітнього Дня Землі. Зокрема, були проведені такі дистанційні тематичні заходи: для учнів 1-4 класів урок-мандрівка планетою Земля, виховні бесіди «Бережімо рідну Землю!», урок до Дня Землі «Охорона тварин». Для учні 5-8 класів класні керівники провели онлайн години спілкування «Земля – наш спільний дім!», інтерактивні вікторини «Ми любимо свою планету!». 

Проведені заходи зацікавили дітей, сприяли поглибленню екологічних знань, розвитку творчої уяви, спонукали учнів до розуміння необхідності дбайливого ставлення до природи, відчуття власної відповідальності за збереження навколишнього середовища.

21.04.2023

День довкілля для вихованців пришкільного майданчика відпочинку «Файно camp»  Бахмутського НВК №11 

Багато з того, що нас оточує, залежить від нас самих. Чисті вулиці і парки, території наших будинків - це те, на що ми можемо впливати.

Кажуть, що чисто не там, де часто прибирають, а там, де не смітять...

І тому теплого сонячного дня на  пришкільному майданчику відпочинку «Файно camp» пройшов «День довкілля». Педагоги намагалися виховувати в учнів    природовідповідальність,   вчили    практичним    навичкам природокористування, розповідали про відповідальність за природу рідного краю.   

Загони  майданчика працювали над  проєктами  «Я люблю ліс», «Річка мого дитинства», «Екологічні проблеми», «Створення екологічної книги скарг». Усі дитячі проєкти привертають увагу  дорослих до екологічних проблем України.

08.06.2021

Земля – наш спільний і єдиний дім

Земля – наш спільний і єдиний дім. На сьогодні, у період спалаху вірусної інфекції, особливо гостро відчуваємо це. У зверненні ООН говориться: «День Землі - це спеціальний час, який призначений, щоб привернути увагу всіх людей до усвідомлення планети Земля як їх спільного дому, відчути нашу всеземну спільність і взаємну залежність один від одного».

Напередодні Дня Землі учні 6-В класу разом з класним керівником Світланою Квасниковою долучилися до обговорення питань охорони навколишнього середовища, подумали про те, як зберегти планету та поліпшити життя на ній, відчути себе справжніми жителями і частиною Землі. Ми всі однаковою мірою відповідальні за планету та маємо використовувати цю можливість, щоб зберегти перспективу життя! Пропонуємо декілька порад для того, щоби зробити нашу планету щасливою.

08.04.2021
Поради .pptx
1617940112542732.pptx

Подарунок для Пухнастика 

Учні 3-Б класу Бахмутського НВК №11 разом з класною керівницею Буллою Катериною долучилися до IV Всеукраїнської благодійної акції "Подарунок для Пухнастика". 

Разом із батьками виготовили лежаки для безпритульних котиків. Найактивнішими були родини Шагайлямової Амелії, Суліма Мирослава, Мечетного Арсенія. Лежаки буде передано до міського товариства захисту тварин «Лада».

Члени клуб "Еколог" Бахмутського НВК №11 посіли ІІ місце у фіналі Всеукраїнського фестивалю "В об'єктиві натураліста-2021" 

22 березня завершився фінальний етап щорічного Всеукраїнського фестивалю «В об’єктиві натураліста». Цього року у номінації «Кращий відеофільм» на тему «Збереження біорізноманіття» Донецьку область представляла робота учнів  НВК, членів клубу «Еколог», Богдана Свистуна, Ганни Журавльової та Гліба Пруденка «Перлини донецьких степів». Керівник клубу «Еколог» - учитель географії Бахмутського НВК № 11 Олена Друпп.

Онлайн захист роботи відбувся 17 березня. Юні екологи гідно презентували свою роботу, отримали схвальні відгуки журі та змогли спостерігати за виступами інших учасників фестивалю, які представляли різні куточки нашої України. Під час свого виступу учні наголосили, що проблема зникнення степової рослинності є дуже актуальною для різних областей нашої країни, особливо для промислової Донеччини та закликали всіх мешканців області долучитися до заходів, щодо збереження степових ландшафтів та покращення екологічної ситуації в нашому краї.

За рішенням журі відеофільм про проблеми збереження біорізноманіття донецьких степів отримав ІІ місце. Вітаємо юних екологів та бажаємо подальших перемог!

Учні нагадують всім, що наближається пора первоцвітів, багато з яких занесені до Червоної книги України та є дуже рідкісними в наших лісах.

Давайте будемо милуватись їхньою красою тільки в природному середовищі!

Будиночок для цуценяти 

Привіт! Я - Олеся Булла, учениця 6-г класу Бахмутського НВК11. З самого дитинства матуся вчила любити та захищати братів наших менших. Матуся казала, що люди відповідають за тварин, адже саме люди приручили тварин, позбавивши їх природних інстинктів мисливців, також так казав Антуан де-Сент Екзюпері «Ми відповідаємо за тих, кого приручили», у казці про маленького принца. Саме тому наша родина намагається допомагати тваринам. Одного разу ми знайшли кішечку, зараз вона мешкає у нас.

Нещодавно на нашому подвір’ї почало жити цуценя. Його ніхто не забирає, тож я вирішала його приютити. Зараз він мешкає у моєї бабусі, але влітку йому знадобиться його власний будиночок. Тож я й вирішила долучилася до акції і власними руками збудувати житло для мого Принца. Адже робити речі своїми руками не лише приємно, а й корисно! Сподіваюся, що вони з Муркою стануть справжніми друзями, а будиночок йому буде до вподоби.

Екозаходи в Бахмутському НВК № 11 

У Бахмутському НВК №11 були проведені тематичні заходи до Всесвітнього дня водно-болотних угідь під гаслом  «Водно-болотні угіддя, вода і життя нероздільні!»

Під час еколого-просвітницьких заходів «Скарби боліт», «Перейди через болото» учні переглянули фільм «Вода – колиска життя» учні ознайомились із  питаннями необхідності збереження водно-болотних угідь, які зменшують вплив таких екстремальних погодних явищ, як повені та посухи, дізнались, що болото-це найбільше джерело прісної води та природне місце проживання для багатьох тварин та рослин, знижують парниковий ефект.

Під час інтерактивних бесід «Дивовижний світ болота» учні дізнались  про історію виникнення Дня захисту водно-болотних угідь, ознайомилися з метою підписання конвенції про їх захист, з різними типами водно-болотних угідь та їх мешканцями.

На тематичних бесідах та тематичних уроках «Болото – важлива ланка біосфери», «Водно-болотні угіддя України» були обговорені шляхи  подолання нищівних для довкілля країни тенденцій  знищення водно-болотних угідь, що можуть вилитись в катастрофічні явища для всієї планети; реалізацію  на практиці пріоритетів щодо поліпшення збереження водно-болотних угідь.

Учні переглядали  цікаві та пізнавальні відеофільми, отримали важливу інформацію щодо ролі та значення води в природі, дізналися про вразливості природних екосистем, про тісний взаємозв’язок між здоровим функціонуванням водно-болотних екосистем та здоров’ям людини.

Урок добра в Бахмутському НВК № 11 

Із метою виховання гуманного ставлення дітей до тварин, відповідальності, альтруїзму, емпатії та чуйності, сприяти вихованню бажання творити добро до Всесвітнього дня тварин у Бахмутському НВК № 11 за ініціативи Фонду «Happy Paw» та підтримки МОН України для всіх учнів відбувся  IIІ Всеукраїнський урок доброти про гуманне та відповідальне ставлення до тварин.

Також, 6 жовтня Національним Реєстром Рекордів України було зафіксовано новий рекорд України «Наймасовіший урок добра в закладах освіти».

Для учнів початкової ланки пройшли бесіди «Тварини – наші друзі», «Вiдносни мiж людиною i тваринами»,  «Пригоди непосидючого Бобика», «Правила догляду за домашніми собаками та котами». Для учнів середньої та старшої школи пройшли заняття  «Життя домашніх та безпритульних собак та котів», «Ми відповідальні за тих, кого приручили», «Етичне ставлення до тварин», «Тварини та закони», «Взаємодопомога людей та тварин».

Також учні НВК у рамках проєкту «Біоетика» долучилися до Всеукраїнської благодійної акції «Happy Гав для Сірка». Діти назбирали для чотирилапих більше ніж  150  кг корму та крупи, ліки, іграшки, теплі речі,  передали благодійну грошову допомогу 1500 грн. для стерилізації та вакцинації тварин міському товариству захисту тварин   «Лада».