Профорієнтаційна
робота

Навігація розділом

15 квітня 2024 року учні 10-11 класів Бахмутського НВК 11 мали можливість доєднатися до профорієнтаційного марафону

Адміністрація та педагогічні працівники фахового коледжу транспортної інфраструктури  презентували спеціальності для випускників нашого закладу , наголошуючи на тому, що фахова  вища освіта дає можливість навчатися цікаво і ефективно навіть у надскладний воєнний час, отримуючи якісні послуги.

 А курсанти Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ під час спілкування розповіли про свій університет,  переваги навчання у  ньому, особливості вступу,  відповіли на питання.

Такі профорієнтаційні заходи сприяють усвідомленню учнями можливостей у світі праці та допомагають зробити правильний вибір у майбутньому.

16.04.2024

Зустріч учнів НВК №11 з курсантом ХНУВС факультету №4

Під час зимових канікул до учнів 10-11 класів Бахмутського НВК №11 завітав  випускник закладу - курсант 3 курсу факультету №4 (кіберполіція) Харківського національного університету внутрішніх справ Данило Слободянюк. 

Харківський національний університет внутрішніх справ - це флагман вищої освіти та науки, потужний центр підготовки кадрів для Національної поліції України за всіма світовими стандартами. 

Під час зустрічі Данило наголосив, що університет має шість факультетів: слідства, кримінальної поліції, превентивної діяльності, кіберполіції, заочної підготовки працівників Національної поліції, факультет для навчання студентів, інститут післядипломної освіти, Сумську філію та Кременчуцький льотний коледж.  

Курсант з гордістю поділився інформацією про свій факультет №4 (кіберполіції), який готує бакалаврів за денною формою навчання у спеціальностях: 081 "Право", що формує слідчих для підрозділів ГУНП у областях, спеціалізованих на розслідуванні кіберзлочинів; 262 "Правоохоронна діяльність" – фахівців для підрозділів міграційної поліції Національної поліції України; 125 "Кібербезпека" – спеціалістів для кіберполіції Національної поліції України. Цей факультет єдиний у системі відомчих вищих навчальних закладів, що готує фахівців для підрозділів кіберполіції Національної поліції України.

Данило з радістю відповідав на всі питання старшокласників та надав учням інформацію щодо вступу до ХНУВС, програми фахових вступних випробувань, умов проживання в гуртожитку, практичної частини навчання та можливих посад для випускників факультету №4 у підрозділах Національної поліції України. Отже, випускники факультету №4 займають посади слідчих, інспекторів, спеціальних агентів підрозділів кіберполіції, оперуповноважених міграційної поліції, а також працюють у оперативно-технічних, кримінального аналізу та інформаційно-аналітичних підрозділах.

Щиро дякуємо Данилові Слободянюку за  змістовну та цікаву інформацію!

03.01.2024

Профорієнтаційне онлайн заняття «Усвідомлений вибір професії як запорука життєвого успіху» із здобувачами освіти 9 класу Бахмутського НВК №11

Профорієнтаційна кампанія в Бахмутському НВК № 11 триває. Зустріч з представниками кафедри економіки праці Маріупольського державного університету відбулася. 

Випускники мали можливість дізнатись особливості вступу до університету, роботу приймальної комісії, переваги навчання, умови проживання в гуртожитку, бренд-простір університету, задати питання та інше. Світлана Калініна, завідувачка кафедри економіки праці, розповіла про міжнародні проєкти, підтримку іноземними партнерами тощо.

Отже, вибір за Вами, наші шановні одинадцятикласники!

20.11.2023

Профорієнтаційне онлайн заняття «Усвідомлений вибір професії як запорука життєвого успіху» із здобувачами освіти 9 класу Бахмутського НВК №11

У Бахмутському НВК № 11 розпочався Місячник трудового виховання та профорієнтації. В рамках Місячника з метою активізації інтересу учнів до самостійного вибору майбутньої професії на основі індивідуальних властивостей, схильностей, здібностей та вимог до сучасного ринку праці, оволодіння інструментами для свідомого і відповідального вибору професійної діяльності педагогом соціальним Валерією Безпальчук та класним керівником Мариною Зеленською було проведено онлайн заняття  «Усвідомлений вибір професії як запорука життєвого успіху».

Протягом заняття старшокласники мали можливість передивитися та обговорити навчальну презентацію, пригадати визначення понять «професія», «спеціальність», «посада», ознайомитися із чат-ботами, телеграм-каналами, тестами, опитувальниками  для професійного самовизначення, розглянули алгоритм пошуку себе у майбутньому. 

Під час підведення підсумків дистанційної зустрічі учні зробили висновок, що основними передумовами вдалого професійного самовизначення є аналіз сучасних потреб ринку, ознайомлення із особливостями сучасного світу професій, встановлення професійно-освітніх можливостей особистості.

31.01.2023

Моє майбутнє в Україні: ким бути і яким бути?

У світі тисячі професій! Як зорієнтуватись у такій їх кількості? Як обрати серед них ту, із якої розпочнеться трудовий шлях молодої людини, а може і залишиться на все життя? Вибір професії – складний, відповідальний крок у житті кожної людини. Він має бути свідомим і самостійним.

Саме про вибір професійного шляху говорили класні керівники із старшокласниками Бахмутського НВК № 11 під час онлайн виховних годин у рамках Місячника трудового виховання та профорієнтації.

Одна із складових запоруки життєвого успіху – це володіння інформацією щодо ринку праці та актуальних професій, можливостей для розвитку та побудови кар’єри. Тому проведені заходи «Профорієнтаційний вибір: людина для професії чи професія для людини?», «Твоя майбутня професія – твій вибір», «Ваше майбутнє – у ваших руках» сприяли визначенню власної життєвої траєкторії учнів із урахуванням їхніх професійних інтересів та природних здібностей.

Учасники заходів обговорили важливість усвідомленого вибору професії, торкнулися теми «сродної праці», зупинилися на основних мотивах професійного вибору. Учні розглянули найбільш розповсюджені помилки під час вибору свого життєвого шляху та проаналізували їх, пов'язали професійний вибір з поняттям «щастя». Класні керівники запропонувала учням відвідати сайти онлайн-тестування щодо професійного самовизначення. «Обери собі професію, яка буде тобі по душі - і ти не будеш працювати жодного дня!» - ці слова Конфуція стали підсумком виховних годин.

Вибір професії - шлях до життєвого успіху

У рамках Місячника  трудового навчання  та профорієнтації в Бахмутському НВК №11 були проведені дистанційні виховні заходи для учнів 1-6 класів з метою надання профорієнтаційної підтримки учням у процесі вибору профілю навчання та сфери майбутньої професійної діяльності, вироблення в школярів свідомого ставлення до праці.

Класними керівниками були підготовлені та проведені  інформаційні години спілкування, бесіди, уроки пізнання, профорієнтаційні заходи  на такі теми:  «Професії моїх батьків», «Калейдоскоп професій», «Які професії  важливі» , «Професій багато – вибери свою», «Справа мого життя», «Людина серед людей». Також школярі переглянули відеоролики, мультфільми, презентації про професії. Учні згадали, які види професій бувають, поділилися своїми мріями, відгадували ребуси та прислів'я, взяли участь у вікторині «Назви професію».

06.02.2023

Профорієнтаційний захід, орієнтований на службу в Національній поліції України

До Бахмутського НВК №11 завітали представники Бахмутського районного відділу поліції, які разом із членами обласної ГО «Ліга майбутніх поліцейських» провели профорієнтаційні заходи для учнів 11-х класів. 

Під час заходу старший інспектор сектору кадрового забезпечення Бахмутського районного відділу майор поліції Вікторія Шелудько розповіла про особливості вступу до вузів, які спрямовані на підготовку майбутніх поліцейських, ознайомила школярів з діяльністю Національної поліції, з вимогами до кандидатів, які мають бажання вступити до спеціалізованих навчальних закладів.

У ході заходу начальник сектору кадрового забезпечення Бахмутського районного відділу  поліції  капітан  поліції  Сергій  Рудик ознайомив одинадцятикласників із перспективами роботи поліцейських, освітив фінансовий аспект, розповів про посади та актуальні вакансії на сьогоднішній день.

Поліцейська відділу реагування патрульної поліції Вікторія Лупанова розповіла про високу якість житлових приміщень курсантів, про розпорядок дня, про матеріальне забезпечення та про  звичайні будні курсантського життя. Вікторія зауважила, що сучасний поліцейський  - це всебічно розвинена людина, яка має таланти та особливості.

Надана учням інформація викликала значний інтерес, старшокласники задавали питання гостям, виявили  зацікавившись перспективами роботи в Національній поліції, адже правильна мотивація – це вже половина успіху діяльності.

23.11.2021

Робота соціально-психологічної служби Бахмутського НВК №11 щодо професійної орієнтації учнів 7-9-х класів  

Важливим питанням сьогодення є профорієнтаційна робота серед учнів  закладів освіти.

Профорієнтаційна робота серед учнів передбачає формування у них професійної перспективи розгорнутих у часі життєвих планів, спрямованих на вибір професії і ствердження себе як суб'єкта професійної діяльності.

Серед учнів 9-х класів Бахмутського НВК №11 практичним психологом Катериною Афанасенко та педагогом соціальним Анастасією Куницькою був проведений захід з елементами тренінгу «Ким бути?»,  спрямований на забезпечення свідомого професійного самовизначення та становлення особистості з урахуванням своїх можливостей та індивідуальних особливостей,  кон'юнктури ринку праці

Також для учнів 7-х та 8-х класів соціально-психологічною службою було проведено заняття з використанням профорієнтаційних ігор «Цікавий світ професій», мета якого полягає в ознайомленні учнів з професіями та правилами їх вибору, вихованні спрямованості на самопізнання як основи професійного самовизначення, а також забезпечення розвитку професійно важливих якостей особистості.

Завдяки наданій інформації учні мали змогу зрозуміти, що правильний вибір професії зумовлює моральне задоволення, позитивну самооцінку, високу продуктивність праці, якість продукції. Він є центром, у якому  об’єднуються інтереси особистості та суспільства.

25.02.2021

Профорієнтаційний захід для учнів 8-х класів Бахмутського НВК №11 

Учні 8-х класів Бахмутського НВК № 11 разом із класними керівниками Оксаною Валикою, Світланою Свистуновою, Ольгою Панчук, Наталею Кондратенко  приєдналися до конференції в Zoom «Обираємо професію», яку підготували спеціалісти Міського центру зайнятості.  Під час проведення заходу старшокласники переглянули презентацію та дізналися, як побудувати  успішну кар'єру, спілкувалися щодо вибору майбутньої професії.

Учні були ознайомлені з новими цікавими професіями, отримали додаткову інформацію про вже знайомі професії, отримали багато корисних посилань, за допомогою яких  можна більш детально ознайомитися з ринком професій і проконсультуватися із спеціалістами, визначитися із вибором  професії.

Крім того класні керівники нагадали учням, що на сайті закладу освіти розміщено посилання на  Офіційний Інтернет-портал Державної служби зайнятості України. Сервіс з он-лайн тестування http://profi.dcz.gov.ua/ та  Довідник ВНЗ https://osvita.ua/vnz/guide/.

10.02.2021

Старшокласники Бахмутського НВК №11 стали учасниками Фестивалю поліцейської та юридичної освіти

Фестиваль поліцейської та юридичної освіти відбувся у будинку культури імені Євгена Мартинова м. Бахмута. Одразу два вищих навчальних заклади МВС презентували свою діяльність старшокласникам Бахмута. Для гостей працювала виставка озброєння і техніки поліції. Школярі познайомилися з роботою кінолога і його чотирилапою напарницею Джесікою та інспекторів-криміналістів.

Проректор Донецького юридичного інституту МВС України Денис Нестеров, який є випускником вишу, розповів гостям про особливості підготовки майбутніх правоохоронців та юристів. Начальник відділу рекрутингу та організації профорієнтаційної роботи ХНУВС Роман Греков повідомив про правила прийому та умови вступу до університету. Участь у заході взяли начальник управління кадрового забезпечення обласного главку поліції Олексій Шевченко, заступник начальника Бахмутського відділу поліції Ігор Кулагін. Поліцейські закликали молодь приєднатися до великої родини поліції Донеччини.

Для однолітків також виступили активісти громадської організації «Молодіжна ліга майбутніх поліцейських», учні Бахмутського навчально-виховного комплексу №11, та подарували яскравий вокальний номер.

04.02.2021

Випускники Бахмутського НВК №11 готуються до вибору майбутньої професії 

У рамках Місячника профорієнтації в Бахмутському НВК №11 проводяться заходи щодо інформування старшокласників про вищі заклади освіти України.

Під час зустрічі в Бахмутському відділі поліції з представниками Донецького юридичного інституту МВС учні дізналися про набір курсантів на 2020 рік. На початку зустрічі інспектор кадрового забезпечення поліції Бахмута Вікторія Шелудько розповіла присутнім про особливості отримання вищої юридичної освіти в навчальних закладах системи МВС, зауваживши, що по закінченню закладу гарантується працевлаштування, а особливістю навчання є інтелектуальний та фізичний розвиток курсантів. Перед школярами Бахмута виступили проректор інституту Денис Нестеров та доцент кафедри державно-правових дисциплін та міжнародного права Донецького юридичного інституту Сергій Пекарський. Гості з ДЮІ розповіли корисну інформацію щодо отримання вищої освіти у закладах системи МВС.

Старшокласники НВК зустрілися зі студентами Київського національного університету культури та мистецтв, познайомилися із можливістю навчання на факультетах кіно та телебачення, дизайну та реклами, музичного мистецтва.

Майбутніх випускників НВК також відвідали викладачі Донецького національного технічного університету, а саме Навчально-наукового індустріального інституту ДонНТУ м.Бахмут. Викладачі познайомили учнів із професіями в галузі машинобудування, електроенергетики, гірництва, економіки, оподаткування та менеджменту.

Учні НВК також дізналися про особливості навчання у Державному навчальному закладі «Бахмутський центр професійно-технічної освіти» та можливістю опанувати професією швачки, кравця, закрійника, електромонтера.

Малюки Бахмутського НВК обирають майбутню професію 

З метою активізувати особисту участь у формуванні свого майбутнього, пробудити у підростаючого покоління інтерес до знайомства з різними видами діяльності, прищепити інтерес до різних видів діяльності, спонукати учнів задуматися про своє професійне майбутнє у Бахмутському НВК № 11 у рамках Місячника профорієнтації та трудового виховання  проводяться різноманітні заходи.

Під час виховних годин «Професії майбутнього» учні зрозуміли, що вибір професії — це велика відповідальність перед батьками, перед суспільством, та найголовніше — перед собою. Відповідальність перед собою, мабуть, найважливіша, і полягає вона в тому, щоб обрати саме свій шлях і ним йти. 

Учні 1-4 класів під час інформаційних годин «Світ професій»  дізналися, що світ професій надзвичайно динамічний та мінливий. Кожного року з’являється близько 500 нових професій. Разом з тим багато з професій сьогодні «живуть» лише 5—15 років, а потім вони стають менш актуальними. Особливістю сучасного світу професій є те, що на зміну монопрофесіоналізму приходить поліпрофесіоналізм. 

Учителі розповіли, що існує багато цікавих, творчих, необхідних професій, але ж потрібно вибрати саме ту, яка найбільше до душі. Діти  визначилися, з чого необхідно починати вибір професії. 

Правильний вибір професії зумовлює моральне задоволення, позитивну самооцінку, високу продуктивність праці. 

Класні керівники закликали учнів серйозно підходити до обрання майбутньої професії, самооцінки своїх якостей. 

У Бахмутському НВК №11 розпочався місячник профорієнтації 

Студенти Бахмутського медичного коледжу Владислава Сагоян та Олександр Аверченко разом із своїм викладачем Олесею Воронцовою, психологом ЦРЛ Юлією Макогон завітали до учнів Бахмутського НВК № 11 з метою профорієнтаційної роботи. У рамках проекту «Бути здоровим-мій вибір» вони провели лекцію про шкіряні захворювання.

Лекція була організована з нагоди Всесвітнього дня боротьби з проказою Діти дізналися про причини захворювання, діагностику, симптоми та методи лікування цієї страшної хвороби. В ході бесіди торкнулися питань особистого захисту від педикульозу, чесотки та інших шкіряних хвороб. Також студенти розповіли старшокласникам про правила особистої гігієни, про важливість дбати за чистотою та охайністю шкіряного покрову.

Учні отримали буклети з практичними порадами щодо, спрямованих на збереження і зміцнення здоров'я дитини. Олеся Воронцова, викладач медичного коледжу, відповідальна за профорієнтаційну роботу, запросила майбутніх випускників на День відкритих дверей у коледжі.

Медики висловили свої сподівання, що діти будуть завжди чистими, охайними та здоровими.

02.02.2018