Державна
підсумкова атестація
ДПА

Державна підсумкова атестація у 2023-2024 н.р.

ДПА в 9 і 11 класах в 2024 році проводитись не буде.

Випускники 9 і 11 класів не складатимуть державну підсумкову атестацію в 2024 році. Про це під час прес-конференції повідомив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький.

За його словами, скасування проведення підсумкової атестації пов’язано із кількома причинами, зокрема з тим, що до 9 класу ще не дійшла реформа Нової української школи.

«Ми маємо розуміти, що зараз тестування на 9 класі буде за старою програмою, тому воно не дасть того ефекту, який ми б хотіли отримати», – зазначив Винницький.

Інформація надана за матеріалами сайту Освіта.юа

Державна підсумкова атестація 4 клас

Проведення ДПА в початковій школі у 2023 році (4 клас). Учні 4-х класів у 2023 році четвертий рік поспіль звільнені від проходження державної підсумкової атестації (ДПА).

Відповідне рішення закріплене наказом МОН «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2022/2023 навчальному році».

Більше інформації з ДПА для 4-х класів. Читати...

Державна підсумкова атестація 9 клас

Проведення ДПА в основній школі у 2023 році (9 клас)

Учні 9-х класів у 2023 році четвертий рік поспіль звільнені від проходження державної підсумкової атестації (ДПА).

Відповідне рішення закріплене наказом МОН «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2022/2023 навчальному році».

Більше інформації з ДПА для 9-х класів. Читати...


Що треба знати про ДПА в 9 класі:

Державна підсумкова атестація в 9-му класі за курс основної школи проводиться у 2021 році у формі підсумкових контрольних робіт.

Мета ДПА – перевірити відповідність знань, умінь і навичок дев’ятикласників програмовим вимогам і оцінити рівень навчальних досягнень учнів. ДПА є швидким, надійним і об’єктивним методом оцінювання. Вона дає змогу охопити весь зміст навчальної програми, тому проведення державної підсумкової атестації  є найдоцільнішим і найефективнішим методом оцінювання. Збірники завдань для державної підсумкової атестації укладено відповідно до визначеними навчальними програмами, затвердженими МОН України.

 Державна підсумкова атестація охоплює всіх випускників 9 класів. Вона проводиться з 3 предметів:

 Результати ДПА визначаються за 12-бальною шкалою за загальними критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів.

 Бали, отримані за атестацію, виставляються окремо від річних балів та заносяться до свідоцтва про базову загальну середню освіту.

Державна підсумкова атестація 11 клас

Випускників 11-х класів у 2023 році четвертий рік поспіль звільнено від проходження державної підсумкової атестації (ДПА).

Відповідне рішення закріплене законом «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2023 року».

Планувалось, що державна підсумкова атестація (ДПА) в старшій школі (11 клас) мала проводитись відповідно до «Порядку проведення державної підсумкової атестації», наказу МОН «Деякі питання проведення в 2022/2023 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту».

ДПА здобувачів повної загальної середньої освіти (11 клас) мало здійснюватись у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

ДПА здобувачів повної загальної середньої освіти у формі ЗНО мало проводитись з чотирьох предметів:

українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або українська мова і література (субтест «Атестаційні завдання);

математика (рівень стандарту або профільний рівень в залежності від рівня, на якому здобувач освіти вивчав цей навчальний предмет);

історія України (субтест «Історія України 1914 р.– початку ХХІ ст.») або одна з іноземних мов (рівень стандарту або профільний рівень в залежності від рівня, на якому здобувач освіти вивчав цей навчальний предмет);

один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, іноземні мови);

Окрім того, здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти мовами національних меншин чи корінних народів, могли вибрати для складання державної підсумкової атестації мову національної меншини чи корінного народу (на підставі заяви одного з батьків або інших законних представників та за рішенням педагогічної ради).

Детальніше...