"Архів педагога соціального"

2021-2022 навчальний рік

Зустріч з учнями 5-Г класу

Педагогом соціальним Бахмутського НВК №11 Валерією Безпальчук для психологічної підтримки здобувачів освіти була проведена онлайн – зустріч з учнями 5-Г класу.

Під час зустрічі учні розглянули основні ресурси людини для подолання стресових ситуацій. Виконуючи вправу «Дерево сили», учасники заходу змогли ідентифікувати свої сильні сторони і захисні навички для розвитку життєстійкості.

Зустріч з учнями 9 класу

Педагогом соціальним Бахмутського НВК №11 Валерією Безпальчук для психологічної підтримки здобувачів освіти була проведена онлайн – зустріч із учнями 9 класу.

Під час зустрічі учні виконали вправу «Парасолька», яка направлена на формування навичок самопізнання особистості, розкриття можливостей та ресурсів людини для самодопомоги в складних життєвих обставинах.

Онлайн  зустріч з учнями 9 класу

Педагогом соціальним Бахмутського НВК №11 Валерією Безпальчук для психологічної підтримки здобувачів освіти була проведена онлайн – зустріч з учнями 9 класу.

Під час зустрічі учні розглянули поняття «стрес» та «негативні явища». Учасники заходу дізналися, які бувають способи та техніки подолання стресових ситуацій, на своєму прикладі перевірили їх дієвість.

Просвітницьке заняття «Моя суперсила - безпека в Інтернеті» для молодших школярів  Бахмутського НВК №11

У рамках відзначення Дня безпечного Інтернету та з метою формування в учнів навичок безпечної поведінки в Інтернеті у Бахмутському НВК №11 із учнями 2-3-х класів педагогом соціальним Валерією Безпальчук було проведено просвітницьке заняття «Моя суперсила - безпека в Інтернеті».

Протягом заняття учні мали можливість подивитися навчальне відео, ознайомитися і обговорити основні правила онлайн-безпеки, розширити свої знання про те, до кого можна звернутись, якщо стали жертвою певних ризиків в Інтернеті. Діти із задоволенням виконали вправи «Моя онлайн-безпека», «Правда чи неправда», складали  онлайн-пазл із головною героїнею дитячої казки -  черепашки Хаппі.

Валерія Безпальчук звернула увагу учнів на те, що не варто довіряти всьому, що є в Інтернеті. А якщо трапилось в Інтернеті те, що засмутило чи образило – завжди можна звернутися за допомогою до батьків, старших сестер чи братів, учителів  чи, навіть, співробітників поліції.

03.02.2022

Педагоги НВК  підвищують кваліфікацію у сфері написання  проєктних пропозицій

Педагоги Бахмутського НВК № 11: педагог-організатор Марія Кузьмінова та педагог соціальний Валерія Безпальчук взяли участь у тренінгу «Як підгодовувати якісну проєктну пропозицію?».

Під час тренінгу Олексій Хмара, менеджер по взаємодії з органами влади міжнародної організації ACTED, надав дієві поради для активу громад Бахмутського району щодо написання проєктів. Із учасниками були розглянуті особливості створення різноманітних проєктів та можливість отримання фінансової допомоги для їх втілення. 

Метою тренінгу було інформування  мешканців Бахмутської громади  щодо діяльності місцевих  громад та перспектив їх  розвитку.

Дякуємо програмі AGORA, яка ініційована консорціумом міжнародних організацій ACTED та IMPACT, та тренерам за нові знання та навички.

24.01.2022

Розмова у дружньому колі до Всесвітнього дня «Дякую» із молодшими школярами Бахмутського НВК №11

У рамках відзначення Міжнародного Дня «Дякую» та з метою формування в учнів правил ввічливої поведінки, у Бахмутському НВК № 11 із учнями 2х-3х класів педагогом соціальним Валерією Безпальчук було проведено розмову у  дружньому колі «Необхідне та важливе слово «дякую» як ознака вихованої людини».

Протягом заняття  учні мали можливість подивитися навчальне відео і пригадати ввічливі слова, дізнатися, якими рисами повинна володіти вихована людина, пограти в гру «Знайди привід для подяки» та виконати вправи «Ввічливі слова», «Чи скажеш ти дякую?».

Валерія Безпальчук звернула увагу учнів на те, що це світле і ввічливе свято покликане навчити  всіх нас не боятися і не соромитися дякувати оточуючим, світу і самим собі.

13.01.2021

Здобувачі освіти пільгових категорій закладів загальної середньої освіти  отримали подарунки до Новорічних свят

Під час зимових канікул у Бахмутському міському центрі культури та дозвілля ім. Є. Мартинова відбувся святковий захід, у якому взяли участь учні пільгових категорій закладів загальної середньої освіти міста.

22 учні Бахмутського НВК № 11 у супроводі батьків та педагога соціального Валерії Безпальчук були учасниками свята, під час якого мали можливість відправитися у казкову подорож і знайти Володаря снігу. Дівчата та хлопці  отримали солодкі подарунки з побажанням здоров’я, радісних, щасливих подій від міського голови Олексія Реви.

Адміністрація Бахмутського НВК №11 та батьки учнів від усього серця висловлюють щиру подяку міському голові Олексію Олександровичу Реві за подароване дітям свято і вітають зі святом Різдва! Нехай Господь Бог буде неймовірно добрий до всіх. 

Січень 2022

Учні Бахмутського НВК відвідали Новорічний ранок «Сніго-Party»

В Бахмутському МЦДЮ відбувся Новорічний ранок «Сніго-Party», у якому прийняли участь учні пільгових категорій закладів загальної середньої освіти міста.

12 учнів Бахмутського НВК № 11 були учасниками святкової розважально-ігрової програми, під час якої отримали купу позитивних емоцій та солодкі подарунки з побажанням здоров’я, радісних, щасливих подій від міського голови Олексія Реви.

Адміністрація Бахмутського НВК № 11 та батьки учнів від усього серця висловлюють щиру подяку міському голові Олексію Олександровичу Реві за подароване дітям свято. Хай цей рік стане казковим, сповненим приємних вражень та сюрпризів. Хай він буде незабутнім для всіх!

06.01.2022

Учні з багатодітних сімей Бахмутського НВК №11 отримали подарунки до Новорічних свят

Напередодні Нового Року та Різдва Христова в Бахмутському міському центрі культури та дозвілля ім. Є. Мартинова відбулася святкова вистава, у якій взяли участь учні пільгових категорій закладів загальної середньої освіти міста.

52 учня Бахмутського НВК № 11в супроводі педагога соціального Валерії Безпальчук були учасниками святкового заходу, під час якого разом с казковими героями мали можливість відправитися в подорож у часі та отримати солодкі подарунки з привітальними поштівками від міського голови Бахмутської міської територіальної громади Олексія Реви.

Адміністрація Бахмутського НВК №11 та батьки учнів від усього серця висловлюють щиру подяку очільнику громади Олексію Олександровичу Реві за подароване дітям свято. 

06.01.2022

Учні пільгових категорій отримали подарунки до дня Святого Миколая

Напередодні новорічних та різдвяних свят в Бахмутському МЦДЮ відбулася святкова вистава «Всі чекають дива», у якій взяли учні пільгових категорій закладів загальної середньої освіти міста.

12 учнів Бахмутського НВК № 11 були учасниками святкового заходу, під час якого отримали солодкі подарунки з побажанням здоров’я, радісних, щасливих подій від міського голови Олексія Реви.

Адміністрація Бахмутського НВК №11 та батьки учнів від усього серця висловлюють щиру подяку міському голові Олексію Олександровичу Реві за подароване дітям свято. Хай Вам Бог посилає своє благословіння за Ваші добрі справи!

17.12.2021

Учні Бахмутського НВК відвідали новорічну виставу «Іде Святий Миколай» 

Напередодні новорічних та різдвяних свят в м. Світлодарськ відбулася вистава Донецького академічного обласного драматичного театру «Іде Святий Миколай» та розважальна ігрова програма від Донецького обласного навчально-методичного центру культури та Опитнянського Центру культури і дозвілля, у якій взяли участь учні які мешкають у населених пунктах на лінії розмежування закладів загальної середньої освіти Бахмутської ТГ.

5 учнів Бахмутського НВК №11 були учасниками святкового заходу, під час якого переглядали виставу від драматичного театр та брали участь у майстер-класах з виготовлення Різдвяних та новорічних подарунків. 

Діти отримали у подарунок бездротові навушники з побажанням здоров’я, радісних, щасливих подій від голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації Павла Кириленка.

Адміністрація Бахмутського НВК № 11 та батьки учнів від усього серця висловлюють щиру подяку організаторам свята в м. Світлодарськ  за подароване дітям свято. 

22.12.2021

#СтопНАСИЛЛЯ

У рамках відзначення Міжнародного Дня захисту прав людини та з метою формування в учнів уявлень про їхні права й свободи, визначені Конвенцією про права  дитини, вихованню в  учнів поважного ставлення до власної особистості та інших у Бахмутському НВК №11 педагогом соціальним Валерією Безпальчук було проведено годину спілкування «Світ моїх прав».

Протягом заняття  учні мали можливість подивитися навчальне відео, висловити свої думки про значення слів «право», «права», «обов’язок», познайомитися з ознаками основних прав людини, визначити кожному праву відповідний обов’язок, запропонувати вирішення конфліктних ситуацій та виконати вправи «Казкова правова вікторина», «Дозволено», «Твоя відповідальність».

Валерія Безпальчук звернула увагу дітей на те, що усі люди мають права, але поводитись слід так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав інших людей.

13.12.2021

#СтопНАСИЛЛЯ

У рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля» в Бахмутському НВК №11 педагог соціальний Валерія Безпальчук та практичний психолог Катерина Анамат провели ряд просвітницьких та профілактичних заходів для учнів 1-11 класів. 

Із учнями 1-4 класів були проведені години спілкування «Геть насильство над дітьми», під час яких учні дізнались про те, як можна захистити себе, свою гідність і свої права.

Із учнями 5-х класів було організовано перегляд  відеофільмів «Життя напродаж», «Насильство. Види насильства. Як себе захистити», «Домашнє насильство».

Для учнів 6-8 класів була проведені тематичні бесіди та години спілкування «Толерантність врятує світ», «Чи можуть інтернет і мобільні телефони бути джерелом  насилля», «Не смійся з мене, мені болить…».

Учні 7-х класів проходили онлайн-квест «Як не стати жертвою торгівлі людьми», який спрямований на розвиток вміння розпізнавати ризиковані пропозиції, що можуть у подальшому призвести до потрапляння у ситуацію торгівлі людьми та відпрацьовували навички безпечного працевлаштування в ігровій формі.

Із метою формування уявлення про проблему насилля й жорстокості, їх наслідки для дитини чи інших членів родини з учнями 9-10 класів була проведена інформаційна година «Жорстокість і насильство».

Для випускників проведено заняття з елементами тренінгу «Колаж емоцій, або превенція агресивності та формування адекватного ставлення до себе та інших». Старшокласники вчилися знаходити альтернативні засоби задоволення власних потреб і взаємодії з іншими людьми через активний контроль своєї поведінки і вплив на неї.

Також були проведені відповідні заходи до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, до Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями та Міжнародного дня прав людини.

Проведені заходи стали приводом для учнів проаналізувати власні дії, вчинки, переосмислити власні цінності. 

14.12.2021

Розмова у дружньому колі «Толерантність ти і я» з молодшими школярами Бахмутського НВК №11

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності та з метою формування в учнів чіткого уявлення про толерантність, доброзичливість, гідність, співчуття, спів розуміння, розвиватку навичок пошуку власного розуміння толерантності, ознак і рис,  виховуванню почуття поваги один до одного, до звичаїв, традицій і культури різних народів у Бахмутському НВК № 11 з учнями 1х-3х класів педагогом соціальним Валерією Безпальчук було проведено розмову у  дружньому колі « Толерантність ти і я»

Протягом заняття  учні мали можливість подивитися навчальне відео і познайомитися з поняттям «толерантність», дізнатися якими рисами повинна володіти толерантна людина, які є правила толерантного спілкування, запропонувати вирішення конфліктних ситуацій з позиції толерантної людини та виконати вправи  «Ми всі різні, але ми рівні», «Квітка толерантності», «Ввічливі слова», «Правила толерантного спілкування».

Валерія Безпальчук зазначила, що усі люди різні і мають свої особливості, але до кожного можна знайти підхід і подружитися.

15.11.2021

Профілактичне заняття «ВІЛ/СНІД! Подумай про майбутнє!» для старшокласників Бахмутського НВК №11 

Із метою актуалізації та поповнення базових знань про ВІЛ/СНІД, усвідомлення зв’язку  між способом життя і ризиком  інфікування,  виховання ставлення до  здоров’я людини як найвищої цінності у Бахмутському НВК №11 педагогом соціальним Валерією Безпальчук та практичним психологом Катериною Анамат було проведено профілактичне   заняття  на  тему  «ВІЛ/СНІД!  Подумай  про майбутнє!» для учнів 9-х та 10-х класів.

Учні мали змогу подивитись навчальну  презентацію на дану тему та дізнатися, чим відрізняється ВІЛ від СНІД, що означає «червона стрічка», які є основні шляхи зараження ВІЛ-інфекцією, які симптоми можуть вказати  на потребу аналізу крові на ВІЛ/СНІД, де можна пройти тест, хто є в зоні ризику.

Наприкінці заняття представники психологічної служби ще раз звернули увагу учнів на розуміння цінності і неповторності життя, необхідності не боятися осуду і звертатися по допомогу.

Година спілкування «Цікавий світ професій» 

Із метою збагачення і закріплення знань учнів про різноманітні професії, розвитку пізнавального інтересу до світу професій та виховання шанобливого ставлення до представників різних професій у Бахмутському НВК №11 педагогом соціальним Валерією Безпальчук було проведено години спілкування на тему «Цікавий світ професій» для учнів 2-х класів.

Учні мали змогу подивитись навчальне відео на дану тему та дізнатися, що світ професій надзвичайно динамічний та мінливий. Дітей здивував той факт, що близько 500 нових професій з’являється щороку. Валерія Безпальчук розповіла учням, що багато з професій сьогодні «живуть» лише 5-15 років, а потім вони стають менш актуальними.

Під час годин спілкування  педагог на власному прикладі пояснила малечі, що вибір професії у майбутньому- це велика відповідальність. Також  було зазначено, що  кожному з учнів потрібно бути уважним, старанним, сумлінним та відповідальним для досягнення своєї мети.

Година спілкування «Великі права маленької дитини» для молодших школярів Бахмутського НВК №11

Із метою формування уявлень  про права дитини, розвитку уваги, старанності, сприянню  інформаційної компетентності і поширенню правової культури та освіченості учнів, у Бахмутському НВК №11 педагогом соціальним Валерією Безпальчук було проведено годину спілкування на тему «Великі права маленької дитини» для учнів 3-4 класів.

Учні мали змогу подивитись навчальне відео на дану тему та дізнатися, які є основні закони нашої держави та в яких документах записані права та обов’язки громадян. Педагогом соціальним було зазначено, що права дітей охороняються всіма державами світу.

Під час проведення гри «Мої права та обов’язки» учні за допомогою педагога виробля­ли  навички правомірної поведінки в дитячому колективі та у суспільстві, проявляли своє  негативне ставлення до правопору­шень.

Продовжується робота шкільного кіноклубу медіапросвіти з прав людини «Тримай меседж» 

У Бахмутському НВК №11 відбулося чергове засідання членів шкільного кіноклубу медіапросвіти з прав людини «Тримай меседж» у рамках всеукраїнського проєкту «Мережа DOCU/КЛУБів». Модератором клубу «Тримай меседж», заступником директора з виховної роботи Оленою Подопригорою та педагогом соціальним Валерією Безпальчук було організовано перегляд документального фільму під назвою «Рахую дні, рахую роки» (режиссер Монне Ліндстрьом, країна: Швеція).

Фільм, який грунтується на документальних особистих історіях і думках, розповідає про три однакові долі трьох різних дітей Моа, Макса та Іси. До кожного з них у родину прийшла біда. Це кіно про те, як вони її відчувають, як намагаються допомогти собі й родині.

Після перегляду фільму аудиторією було порушено чимало проблемних питань. Чи можна що-небудь зробити з батьками дітей, щоб сім'ї стали щасливими? Чи багато таких сімей в нашій державі і, зокрема, у нашому місті? Хто повинен опікуватися такими дітьми? Що буде з цими дітьми, коли вони виростуть, якими будуть їх сім'ї?

Ці питання не мають однозначних відповідей, але повинні порушуватися, щоб суспільство від них не відсторонювалося. Учні запропонували навіть власне продовження історій, за якими знято фільм.

Члени кіноклубу мали можливість не лише висловити свої почуття та враження від побаченого, а й створити колаж «Я почуваюся захищеним».

«Молода гвардія» - перлина Чорного моря! 

«Молода гвардія» - найбільший в Україні дитячий центр оздоровлення та відпочинку на березі Чорного моря в місті Одеса. Це всеукраїнський дитячий центр, де цілий рік відпочивають хлопчики й дівчатка з усіх кінців України. Причому табір - один із найстаріших в Україні: він веде свою історію з далекого 1924 року.

Територія,на якій розташований Український дитячий центр «Молода гвардія», знаходиться в північно-східній частині міста Одеси на березі Чорного моря. Із півночі територія центру межує з с. Крижанівка, із півдня – з Лузанівським парком. Особливість цього місця полягає у своєрідному рельєфі – наявності двох чітко розмежованих територій-плато. Нижнє знаходиться безпосередньо біля моря, верхнє – на висоті 25-30 м над рівнем моря та межує зі степом.

16 березня – день, який кожен, хто нині знаходиться в УДЦ «Молода гвардія», визначив як святковий чи, принаймні, особливий. Відбувся заїзд дітей на першу у

2021 році тематичну зміну. Понад 530 дітей вже оселилися у затишних кімнатах таборів «Зоряний» та «Сонячний». На зміну з 16.03 по 5.04 до центру прибуло близько шестисот хлопців та дівчат із 16 областей України та м. Києва. Серед них і два учні Бахмутського НВК №11.

Не зважаючи на те, що на календарі всього лише березень, а надворі не дуже привітна погода, діти з радісним блиском в очах готові пірнути у таборове життя.

Програми оздоровлення та відпочинку в дитячому центрі – це комплекс заходів освітньо-виховного, спортивного, психологічного та медичного характеру, що якраз і покликані сприяти реабілітації і зміцненню фізичного та психічного здоров`я дітей.

Для того ж, щоб відпочинок дітей був максимально безпечним у час, коли вірус продовжує панувати у більшості країн світу, працівники усіх відділів та служб центру ретельно готувалися.

Завдяки систематичній роботі заступника директора з виховної роботи Олени Подопригори, педагога соціального Анастасії Куницької, громадського інспектора з охорони прав дитинства Валерії Ковальової та класних керівників учні Бахмутського НВК №11 мають можливість не тільки безкоштовно перебувати у дитячому центрі, а й відпочивати, оздоровлюватись та навчатись.

Адміністрація та батьки Бахмутського НВК №11 виражають велику вдячність Начальнику Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради – Сподіній Інні Володимирівні в наданні путівок для учасників освітнього процесу , які потребують особливої соціальної уваги та підтримки – за рахунок державного бюджету до ДП«УДЦ» Молода гвардія» м. Одеса.

Бажаємо дітям гарного відпочинку та оздоровлення!

«Артек» – країна дитинства! 

Міжнародний дитячий центр «Артек» – це унікальний всеукраїнський і міжнародний проєкт, побудований на скаутській системі особистісного розвитку дітей та юнацтва, дитячий центр загальнодержавного значення, у якому цілорічно оздоровлюються понад 13 тисяч дітей шкільного віку, у першу чергу діти з усієї України, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки .

Внаслідок тимчасової окупації Автономної Республіки Крим, 22 червня 2016 року Міжнародний дитячий центр «Артек» відновив свою роботу на базі санаторно-курортного комплексу Пуща-Озерна. Загальна територія ДПУ «МДЦ «Артек» складає 73 га. Загальна площа приміщень для розміщення та прийому дітей – 21012 квадратних метрів.

На території дитячого центру розташовані пляж, плавальний басейн, кіноконцертний зал, клубні приміщення, бібліотека, ігротеки, тренажерний зал, футбольне поле, спортивні майданчики, велосипедний парк, скайпарк, човнова станція, медичний центр із необхідним обладнанням, інноваційний освітній центр та культурно-мистецький центр.

Усі простори відповідають нормам безпеки для дитячих оздоровчих закладів, територія є закритою для вільного відвідування і знаходиться під охороною цілодобово як персоналом центру, так і спеціальними підрозділами.

15 березня 2021 р. «Артек» відчинив свої двері для юних патріотів України, яких гордо зватимуть артеківцями, які підпишуть Універсал Єдності та оберуть свою Артеківську мерію, як орган самоврядування, проведуть незабутні дні, які назавжди закарбуються у їх дитячій пам’яті на тематичній зміні «Я люблю Україну!».

Метою зміни є формування ціннісних орієнтирів та громадянської самосвідомості на прикладах героїчної боротьби українського народу за самовизначення і творення власної держави, ідеалів свободи, соборності та державності.

Завдяки систематичній роботі заступника директора з виховної роботи Олени Подопригори, педагога соціального Анастасії Куницької, громадського інспектора з охорони прав дитинства Валерії Ковальової та класних керівників учні Бахмутського НВК № 11 мають можливість не тільки безкоштовно перебувати у дитячому центрі , а й відпочивати, оздоровлюватись та навчатись у інноваційному освітньому центрі. Інноваційний освітній центр – школа нового формату. Заклад функціонує відповідно до засад нової української школи, втілює та апробує нововведення в освітній процес, які пропонує МОН України, є осередком національно-патріотичного виховання.

Адміністрація та батьки Бахмутського НВК № 11 виражають щиру подяку начальнику Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради Сподіній Інні Володимирівні за надання путівок за рахунок державного бюджету до МПУ МДЦ «Артек» м. Київ для учасників освітнього процесу, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

У міжнародному дитячому центрі «Артек» учні із задоволенням відвідують уроки, знайомляться з новими друзями, приймають участь у цікавих розважальних акціях, спортивних та туристичних випробуваннях.

Бажаємо всім дітям гарного відпочинку та оздоровлення!

«Смарагдове місто» у Святогірську – місто відпочинку маленьких бахмутчан 

В Україні є справжнє дитяче місто-казка - «Смарагдове місто», яке розташовано у місті Святогірськ на території Національного природного парку «Святі гори». У таборі позмінно відпочивають та вчаться діти з усієї Донецької області, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Управління освіти Бахмутської міської ради та адміністрація Бахмутського НВК приділяють велику увагу здійсненню комплексної медичної, психологічної, соціально-педагогічної реабілітації учнів, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Завдяки систематичній роботі заступника директора з виховної роботи Олени Подопригори, педагога соціального Анастасії Куницької, громадського інспектора з охорони прав дитинства Валерії Ковальової та класних керівників учні Бахмутського НВК №1 мають можливість не тільки безкоштовно перебувати у санаторно - оздоровчому центрі соціальної реабілітації, а й відпочивати, навчатись та оздоровлюватись.

Учні пільгових категорій  НВК  та інших закладів загальної середньої освіти міста  протягом року відпочивають у санаторно-оздоровчому центрі соціальної реабілітації «Смарагдове місто» за сприянням Управління освіти Бахмутської міської ради.

Діти вражені чудовою атмосферою центру, розміщеного у хвойному лісі на березі річки Сіверський Донець. Учні із задоволенням вчаться, спілкуються з новими друзями,  у вільний час для дітей влаштовуються перегляди фільмів, вечірки, співи та командні ігри.

Тематичні заходи до Всесвітнього дня «Безпечного інтернету» 

У Бахмутському НВК № 11 проходять заходи у рамках Тижня безпечного інтернету. Для учнів 7-х та 10-х класів соціально-психологічною службою НВК були проведені тематичні заходи до Всесвітнього дня «Безпечного інтернету» під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».

Під час проведення просвітницького заходу «Безпечний інтернет» педагогом соціальним Анастасією Куницькою та практичним психологом Катериною Афанасенко учні переглядали презентацію, за допомогою якої ознайомились із основними функціями інтернету, небезпекою, яка може підстерігати на просторах мережі.

Учні працювали в 2-х групах, за допомогою виконання проєктів кожна група захищала свою теорію «Переваги користування комп’ютером та інтернетом», «Недоліки користування комп’ютером та інтернетом». Третя група – експерти, висловлювала експертну оцінку і відповідала на питання «Яка група була переконливішою? До переваг чи до недоліків схиляєтеся саме Ви? Чи коли-небудь задумувалися Ви над цими питаннями?». Усі учні могли активно відстоювати свою думку, а також вислухати кожну групу зі своєю теорією.

Під час інтерактивної бесіди діти мали змогу поглибити свої знання про інтернетзалежність та її види, а також на власному досвіді пояснити всю суть та глобальну проблему даного явища. Під час перегляду соціального ролику діти ознайомились з основними правилами безпечного користування інтернетом.

Було зауважено, що потрібно відповідально відноситись до соціальних мереж, особливо до тієї інформації та фотографій, які можна викласти на особистій сторінці.

Робота соціально-психологічної служби Бахмутського НВК №11 щодо виховання толерантної особитості 

Питання самооцінки, поваги до себе, толерантності, вміння слухати та бути почутим  має важливе значення для школярів середньої ланки. З метою розкриття змісту понять «повага», «толерантність», «самоповага», виховання почуття любові до себе та інших, виховання почуття неповторності й унікальності кожної особистості  педагогом соціальним та практичним психологом Бахмутського НВК № 11 Анастасією Куницькою та Катериною Афанасенко був проведений інтерактивний урок «Повага до себе та інших»  під гаслом «Стався до людей так, як хочеш щоб ставились до тебе» для учнів 6-х класів.

Під час проведення заходу учні ознайомилися зі способами вираження поваги та її важливому значенні у суспільстві, зробили наголос на тому, що усі люди схожі між собою, але у той же самий час у світі неможливо  знайти двох однакових людей.

За допомогою вправ на пошук спільного та відмінного один в одному «Долоньки», «Чим ми схожі та чим ми відрізняємось?» учні мали змогу закріпити свої знання та зрозуміти, що кожна людина – неповторна і по-своєму прекрасна.

Під час інтерактивної бесіди учні поглибили свої знання про толерантність, переглянули соціальні ролики про взаємоповагу та готовність завжди  простягнути руку допомоги.

Наприкінці уроку учні пройшли  анкетування «Хто твій друг?»,  результати якого дають змогу з’ясувати уявлення учнів про друзів, вміння товаришувати, допомогати у складну хвилину.

Учні Бахмутському НВК №11 вчаться вирішувати конфлікти мирним шляхом 

У Бахмутському НВК №11 був проведений цикл занять з метою попередження попередження булінгу у 6-х та 7-х класах «Дружба - це запорука успіху», «Стоп агресія» та «Булінг та особистість». Були розглянуті загальні поняття булінгу, його види, причина та наслідки.

Під час заходів психологи звернули увагу учнів на те, що булінг – це не просто нове трендове слово, це реальна проблема, яка має психологічне підґрунтя та залучає низку особистісних проблем усіх учасників освітнього процесу.

Учні зрозуміли, що некоректно вирішений або невирішений конфлікт може призвести до негативних емоційних, часом агресивних проявів, як наслідок, це може перерости в насильство. Педагог соціальний Анастасія Куницька та практичний психолог Афанасенко Катерина постійно проводять заняття та тренінги, щоб навчати учнів вирішувати конфлікти мирним шляхом.

Участь психологів Бахмутського НВК №11 у фокусовому груповому онлайн інтерв’ю щодо роботи з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах 

Практичний психолог Бахмутського НВК №11 Катерина Афанасенко та педагог соціальний Анастасія Куницька взяли участь у фокусовому груповому онлайн інтерв’ю, яке відбулося на базі Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради, щодо затвердження Порядку виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу.

На даному заході психолог та педагог соціальний мали змогу розповісти, яким чином у школі відбувається виявлення учнів зі СЖО, алгоритм дій у разі виявлення таких сімей, інформування про подібні випадки представників міжвідомчих структур та профілактику даного явища.

Усі учасники заходу, представники міжвідомчих структур (ювенальна превенція, Управління освіти, багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування), мали змогу обмінятися досвідом, розглянути можливі недоліки «Порядку ведення службами у справах дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах» та внести пропозиції щодо змін у ньому для покращення роботи з сім’ями СЖО.