Ти як?

Практичний психолог
Бахмутського НВК №11:

Анамат Катерина Євгенівна

0506437607


Скринька довіри:
ananmat.katerina@ukr.net 

Звертайтеся по допомогу до перевірених

Номери телефонів в Україні

0 800 100 102

0 800 33 20 29

0 800 210 160

0 800 500 335( з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного)
(цілодобово, дзвінки безкоштовні)

1545

1547

7333

0 800 211 444

0 800 332 720

або 116111 (з мобільного) (цілодобово, дзвінки безкоштовні) 800 500 225

0 800 500 451

0800 503 080

2345* (Vodafone та Lifecell)

Номери телефонів за кордоном

*Усі дзвінки з локальних номерів у різних країнах — безкоштовні

Як виглядає втома?

Часто, коли людина дуже інтенсивно та тривало працює, організм може попереджати про надмірне виснаження. Якщо перейти межу, то знижується працездатність, розвивається виражена втома, виснажується нервова система.

Якщо в цей період не зупинитися, ці негативні процеси чинитимуть шкідливий вплив на наш організм. 

Умовно втому можна розділити на декілька видів:

   Якщо не дослуховуватися до організму і вчасно не вжити відповідних заходів, у людини може розвинутися перевтома.  Тож, дослуховуємося до свого організму, відпочиваємо, займаємося фізичними активностями, дотримуємося збалансованого харчування і не забуваємо про виконання вправ щодо поліпшення ментального здоров’я!

02.04.2024

Пам'ятка для батьків у час воєнної небезпеки

Спрямовуємо нашої уяви на різні позитивні моменти!

Сьогодні велика кількість людей у всьому світі стикається з різного роду проблемами, пов'язаними з ментальним здоров'ям, такими як депресія, тривожні розлади, посттравматичний стресовий синдром та інші.

Як допомогти собі в момент, коли відчуваєш стрес, хвилювання, психічну нестабільність? Можна спробувати практикування методів релаксації та медитації, регулярну фізичну активність, збалансоване харчування, відсутність шкідливих звичок, таких як вживання алкоголю та наркотиків,  підтримання позитивних відносин з оточуючими. А можна - ПЕРЕКЛЮЧАТИСЯ! 

Отже, переключаємося всі разом за допомогою спрямування нашої уяви на різні позитивні моменти! Обирайте самі!

Пісочна терапія

Пісочна терапія як системна методика арт-терапії у роботі з подолання наслідків психотравмуючих подій в Україні.

Пісочна терапія – це своєрідна  ігрова практика, яка дозволяє встановити швидкий  контакт з дитиною, розвинути важливі відділи центральної нервової системи, досягнути ефекту релаксації, поліпшує ментальне здоров’я тощо.

Використовуючи пісок, фігурки, інші об'єкти та інструменти для створення спеціального "пісочного світу",  дитина  відображає свій внутрішній світ та висловлює емоції. Робота з піском  створює безпечне середовище для вираження навіть найскладніших емоцій, особливо під час війни. Пісочна терапія  корисна для поліпшення ментального здоров'я. Креативний процес створення пісочного світу може сприяти самовираженню та саморефлексії, сприяти відновленню психічного благополуччя.

Пропонуємо практичні вправи пісочної терапії для опрацювання.

23.01.2024

Практичні рекомендації психолога Бахмутського НВК №11

Дієві інструментарії для реалізації проблеми «Ментальне здоров’я: стратегії та методи підтримки учнів» обговорювала динамічна група №1 в Бахмутському НВК №11

Під час проведення педагогічної ради в Бахмутському НВК № 11 практична частина дистанційного заходу традиційно була проведена у форматі динамічних груп.

Динамічна група № 1 обговорювала дієві інструментарії для реалізації проблеми «Ментальне здоров’я: стратегії та методи підтримки учнів». Керівник динамічної групи Світлана Квасникова запросила колег до «Ментального експресу» з різноманітними зупинками, станціями, платформами, площами, перехрестями тощо.

Під час першої зупинки «Платформа Психологер» всі педагоги згадали та уточнили поняття Словничка ментального здоров’я: вигоряння, апатія, депресія, психосоматика, резильєнтність і зробили висновок, що розширення словника дозволяє  краще розуміти свої власні почуття, емоції та думки.

Наступною зупинкою стала станція  SElF-CARE​, де учасникам динамічної групи було запропоновано спробувати оздоровчу практику - техніку медитації, яка, в свою чергу, являється потужним засобом для зняття й управління стресом. Крім техніки медитації всі присутні ознайомилися з відео інформацією про те, як дорослі зараз можуть підтримати дітей, а також з корисними ресурсами,  вправами та техніками психологічної допомоги і самодопомоги. Всі разом   попрацювали з емоціями та опанували вправи, що допоможуть стабілізуватися у складні моменти.

Станція "Карткова терапія"  ввела всіх колег в чарівний світ  карток психологині Світлани Ройз, які містять "сили" з зображеннями тварин і  можуть допомогти дитині відчути свою особисту силу, а також подолати  стрес.  Ігрові "Дихальні картки", які презентувала Олександра Шакалова,  налаштують на роботу не лише учнів, а і педагогів,  стануть в нагоді тим, хто має проблеми з концентрацією уваги та зосередженням. Всі разом  перевірили на практиці результат  й отримали позитивні емоції.

«Ритмічна площа» розкрила можливості підтримки ментального здоров’я за допомогою ритмотерапії. Метод може бути застосований як самостійно, так і у комбінації з іншими видами терапій. Поєднання  ритму, гри на педі  учениці 9-Б класу Вероніки Георгіци  та фонограма пісні «Ой, у лузі червона калина» дозволило всім учасникам висловити свої почуття без слів,  зняти втому, побачити в оточуючому світі маленькі радості.

Всі стратегії та методи підтримки ментального здоров’я  мають сприяти психічному благополуччю  та розвитку  потенціалу не лише учнів, а і педагогів, що і було доведено під час плідної роботи динамічної групи. Педагогічний  колектив  поліпшив ментальне здоров’я та впевнений, що регулярне виконання вправ ментального здоров'я - частина особистісного розвитку і практична допомога у зміцненні  психічного здоров'я наших учнів.

22.12.2023

«Підтримка ментального здоров’я – ключі до гармонії у сучасному світі»

Поняття «ментальне здоров'я» перекликається з терміном «психологічне здоров'я». Мова йде про душевний добробут людини у прямому сенсі цього слова. Якщо з ментальним здоров’ям все в порядку, людина може повноцінно радіти життю, розуміти сенс свого існування, продуктивно виконувати професійні та інші завдання, нормально вистроювати відносини з соціумом.

Метою занять із здобувачами освіти є: допомогти задіяти внутрішні ресурси для активного життя, реалізації своїх здібностей, можливостей піклуватися про інших, пам’ятаючи й про себе. Ментальне здоров’я є невід’ємною частиною щасливого життя.

Наводимо декілька прикладів технік для підтримки ментального здоров’я. Користуємося та поліпшуємо своє психоемоційне здоров’я:

1.ТРТ або танцювально-рухова терапія - це один з сучасних методів психотерапії, який використовує рух і танець для подальшої емоційної, пізнавальної, фізичної та соціальної інтеграції особистості. ТРТ допомагає зберегти психічне здоров’я та згуртуватися.

2. Психологічні хвилинки з підтримки ментального здоров’я, які допомагають дітям будувати “ментальний щит”, що  зменшує тривогу, знімає емоційну напругу, дає змогу розслабитися, налаштовує дітей на навчання та допомагає знайти свій метод самодопомоги під час стресових ситуацій. 

3. Практичні вправи, за допомогою яких учні навчаються долати тривожність та страхи, знімати емоційне напруження, відновлювати почуття безпеки, створювати сприятливу атмосферу в колективі та налаштовують на навчання.

4.Тренінгові заняття з навчання технік зцілення та самодопомоги в часи невизначення та тривоги. 

Пам’ятаємо, що ментальне здоров’я — це здоровий дух та психіка людини, це стан щастя та добробуту, в якому ми можемо реалізувати свої творчі здібності, протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у життя країни. Психологічна служба закладу завжди підтримає та прийде на допомогу усім учасникам освітнього процесу.

«Добути і зберегти своє здоров’я може тільки сама людина» (М. Амосов)

Ментальне здоров’я є невід’ємною складовою загального благополуччя та якості життя людини. Сучасний ритм життя, стрес, зобов’язання та зміни можуть суттєво впливати на психічне становище. Однак засоби для збереження ментального здоров’я є доступними для кожного.

Дбати про своє ментальне здоров’я – це надзвичайно важливо, особливо під час війни. Важливо розвивати стратегії для подолання стресу. Медитація, глибоке дихання, йога – це лише кілька прикладів технік, які можуть допомогти  розслабитися і зняти напругу. 

Ментальне здоров'я дітей є важливим аспектом їхнього загального благополуччя та розвитку. Негативні впливи на ментальне здоров'я в дитинстві можуть мати великі наслідки на подальше життя. Діти стикаються з різними стресовими ситуаціями і важливо, щоб вони навчилися ефективно управляти стресом та знаходити позитивні способи адаптації. Для запобігання цих проблем учні 5-Б класу разом з класним керівником Тетяною Лаушкіною створили інформаційний відеоролік «Бути здоровим – модно», в якому опрацювали вправи «Стійкість для стійких» і довели, що кожен може допомогти собі сам. Виконуйте прості вправи разом  з учнями 5-Б класу і у вас все буде прекрасно!

24.11.2023

В Бахмутському НВК протягом осінніх канікул було проведено методичний тиждень

В Бахмутському НВК протягом осінніх канікул було проведено методичний тиждень. Завершенням роботи вчителів стали «Панельні студії» під керівництвом директорки закладу Олени ЛАВРЕНКО. Творча команда під модерацією Світлани КВАСНИКОВОЇ та Катерини АНАМАТ працювали над питанням «Ментальне здоров’я: навчання технік зцілення».

Розпочалася робота динамічної групи з куштування улюблених напоїв вчителів, які розповіли про свої відуччя під час смакування напоїв. Смачна кава, чорний чай без цукру, зелений чай з імбирем, чай з квіточками каркаде «включили в життя» всіх і допомогли зрозуміти, що перебуваючи в стресі, дуже важко бути «включеними в життя», а саме така  увага, приділена  улюбленому напою, насолода  запахом, смаком, допомагає уникнути стресу.

Арт-терапевтична техніка «Живий будинок»  (О.Тараріна)  дозволила за досить короткий час визначити роль кожного члена сім'ї в житті людини, а також зрозуміти, яку роль у своїй сімейній системі кожен відводить собі. Продіагностувавши суб'єктивне сприйняття психологічного простору сімейних відносин, всі учасники динамічної групи  звернули увагу на власне «Я». Під час роботи були розкриті  такі важливі  базові потреби особистості: опіка, захист, підтримка, емоції та комунікація. 

Ментальне здоров'я - важливий аспект загального здоров'я людини і впливає на якість життя, взаємовідносини, працездатність і загальний стан благополуччя. Практичні заняття з ментального здоров'я можуть бути корисними для покращення емоційного стану, подолання стресу і зниження загальної тривожності. Різні люди можуть знайти для себе різні практики, які найкраще підходять їм для підтримки психічного здоров'я. Це можуть бути: медитація, йога, журналінг, самоспостереження, глибоке дихання, релаксація, соціальна підтримка, творчість, фізична активність та інше. Отже, продовжуємо навчатися різноманітним технікам зцілення і поліпшувати своє ментальне здоров’я та психічне здоров’я учнів.

Лідери шкільного самоврядування та педагог- організатор Марія Кузьмінова провели бесіду з елементами тренінгу з теми "Що таке панічна атака ? Як її подолати?"

Учні ознайомились з терміном "панічна атака", розглянули причини її появи в нашому житті. Під час бесіди школярі отримали практичні поради як впоратись з панічною атакою. Наприкінці заняття учні мали змогу попрактикуватись, а саме - виконати дихальні вправи для стабілізації загального стану під час панічної атаки.

Пам'ятайте, що з панічною атакою можна впоратися самостійно, знаючи потрібні прийоми й техніки!

Перегляд  Всеукраїнського уроку з ментального здоров’я: «ТИ ЯК? Повертаємось до школи!»

З метою розширення знань про ментальне здоров’я, розвитку вміння розпізнавати свої емоції, ознайомлення з деякими вправами та практиками для самодопомоги, учні 5-А класу з педагогом соціальним  Валерією Безпальчук долучились до перегляду  Всеукраїнського уроку з ментального здоров’я: «ТИ ЯК? Повертаємось до школи!».

Після перегляду п’ятикласники дійшли висновку, що дуже важливо підтримувати своє ментальне здоров’я і вміти користуватися техніками самодопомоги.

10 жовтня - День ментального здоров’я

Щорічно 10 жовтня у всьому світі відзначається День ментального здоров’я. В Україні цей день присвячений стійкості українського народу, довірі між людьми, а також піклуванню про кожного. Активності цього дня відбуватимуться в межах комунікаційної кампанії «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я, що впроваджується за ініціативою першої леді Олени Зеленської.

Учні та педагоги Бахмутського НВК№11 під час ранкової зустрічі в рамках святкування Дня ментального здоров'я переглянули навчальне відео "Ти як? Повертаємось до школи". Школярі дізналися як працюють емоції, способи подолання страху та тривожності, згадали поняття «співчуття» та «самооцінка», зрозуміли важливість ментального здоров’я під час війни. А також розглянули та виконали прості вправи для заспокоєння в стресових ситуаціях: "Заземлення", "Подвійний вдих", "Обійми", "Долонька", "Символ сили", "Дай п'ять".

 Закликаємо всіх учасників освітнього процесу бути здоровими та дбати про своє ментальне здоров'я

Всеукраїнська програма ментального здоров'я «ТИ ЯК?»

Війни та збройні конфлікти посідають особливе місце серед усіх видів надзвичайних ситуацій, оскільки завжди призводять до людських втрат, переміщень, стресів у житті багатьох людей. 

Кожна людина народжується зі здатністю протистояти стресу, але в наш час цей запас стійкості швидко виснажується через війну та невизначеність.

Культура ментального здоров’я зараз важлива як ніколи.

ПРОПОНУЄМО ДО ПЕРЕГЛЯДУ ТА РОЗПОВСЮДЖЕННЯ

Анімовані відеоролики, які попереджають, що під час стресу наші тіло та психіка перебувають у тривалій напрузі, яка впливає на роботу всіх органів та систем організму, та нагадує про повноцінне харчування, сон, спілкування та інші прості речі, які підживлюють наш внутрішній павербанк.

В публікації використані матеріали, що створені ГО «Безбар'єрність» спільно з МОЗ України за підтримки ВООЗ у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я за ініціативою Олени Зеленської.