Права та обов'язки

Звертаємо увагу батьків на безпеку дітей

Світлина з Інтернету

Підбір гарячих ліній та консультативних сервісів, що стосуються психологічного добробуту і є актуальними на сьогодні 

Ла Страда

Тут можуть проконсультувати дорослих та дітей з питань сімейного насилля, захисту прав, гендерної рівності та насилля, торгівлі людьми.

Сайт: https://la-strada.org.ua/

Номер телефону гарячої лінії для дорослих: 116 123 (з мобільного)

Для дітей: 116 111 (з мобільного)

Загальнонаціональна гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу

З назви зрозуміло, що консультують з питань профілактики й лікування ВІЛ/СНІДу та туберкульозу. Консультацію можна отримати на сайті онлайн або за номерами телефонів:

ВІЛ/СНІД: 0 800 500 451

Туберкульоз: 0 800 50 30 80

Сайт: http://helpme.com.ua/

Урядовий контактний центр

Тут надають консультації різної спрямованості. На сайті є інформація з номерами телефонів великої кількості гарячих ліній. Ми хочемо виділити Урядову консультаційну лінію з питань безпеки дітей в Інтернеті до якої можуть звернутися діти, які потрапили в небезпечну ситуацію та дорослі – з питань, яким чином убезпечити дітей, дізнатися більше про технології та особливості попередження ризиків порушення безпеки в інтернеті.

Сайт: https://ukc.gov.ua/

Номер телефону консультаційної лінії з питань безпеки дітей в інтернеті: 1545, далі обрати 3

Онлайн курси від “ДІЯ”:

Онлайн-інструменти протидії домашньому насильству: https://osvita.diia.gov.ua/.../countering-domestic-violence

Про кібербулінг для підлітків: https://osvita.diia.gov.ua/courses/cyberbullying

Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті»: https://osvita.diia.gov.ua/.../serial-dlya-batkiv-onlayn...

Lifeline Ukraine

Національна гаряча лінія з питань профілактики самогубств.

Номер телефону: 7333

Телеграм-бот “Без паніки”

Цей чат-бот створений нашим центром і корисний людям, які мають панічні атаки. Ви можете в ньому знайти інформацію про те, що таке панічні атаки та техніки, які допомагають з ними справлятися.

Посилання на чат-бот: https://t.me/bez_paniki_bot

Teenergizer

Проєкт, який об’єднує підлітків з різних країн. Він спрямований на просвіту та підтримку підлітків з питань, які їх турбують. На сайті вони можуть знайти купу важливої інформації, доєднатися до спільноти та отримати онлайн консультацію з психологом в чаті.

Посилання на сайт: https://teenergizer.org/

Поради батькам "Чого категорично не можна робити за дітей" 

У добрих, люблячих батьків на підсвідомому рівні закладено бажання захистити свою дитину.

З цього природного бажання створити безпечний вакуум часто народжуються помилки, які призводять до того, що батько виконує за свою дитину функції, які не залишають йому шансу вирости в самостійну особистість.

Для того, щоб дозволити дитині вирости гармонійною, самодостатньою людиною, не можна робити ці речі за своїх дітей.

Помічали за собою таке? Коли, наприклад, вашу дитину питають, як його звуть, а ви відповідаєте. Ось вона, відправна точка — позбавити свою дитину права голосу значить позбавити його своєї думки.

Батько може збудувати довірчі відносини. Але другом в повному сенсі цього слова своїм дітям бути не можна. Друг — це рівна тобі людина. А батько — це старший над тобою, апріорі батьківство і дружба не можуть бути однозначними.

Батькам завжди здається, що вони краще знають, чого хоче дитина. Але це не так. Давати дитині капусту в той момент, коли він хоче ковбасу — це правильно з точки зору турботливої мами. Якщо дитина буде коритися маминими бажаннями, а не своїми, це пряма дорога до безхребетного, безвольного дорослого.

Мамі завжди простіше натягнути на дитину колготки за дві хвилини, ніж чекати, поки дитина впорається з цим сама. Не нав’язуйте дитині звичку до того, що хтось зробить все за неї.

Якщо батькам подобається певна музика, блюдо або колір, це не означає, що їх діти повинні слухати, їсти або носити те ж саме. Це позбавляє індивідуальності.

Для грамотного уміння розпоряджатися грошима, дітям потрібна можливість самостійно розпоряджатися своїми кишеньковими грошима. Контролювати можна і потрібно, але перераховувати гроші, які ви самі дали дитині не варто. Вона сама повинна розуміти, куди та на що вона їх витратила і що отримала в результаті.

Мама бачить дочку в балетній пачці, а дочка мріє випалювати по дереву? Мамі варто залишити балетну пачку у своїх мріях і купити доньці випалювач. Все просто. Велика кількість медалей і досягнень в те, що подобається мамі ніколи не доставить задоволення дитині. Позбавлене щастя дитинство автоматично сформує закомплексовану особистість.

Батькам варто запам’ятати раз і назавжди — коли їх дитина приносить додому грамоту, то це його перемога, його досягнення. Дітям важливо розуміти свої успіхи, вони не повинні досягати їх для вас.

З того віку, коли дитина навчиться говорити, питайте у неї про те, що вона хотіла б отримати в подарунок. Це навчить її розуміти свою відповідальність і робити вибір.

Ваша дитина — окрема особистість зі своїми пристрастями й своїм особистим життям. Вони вільні любити кого хочуть. Ви можете запитати, але не маєте права лізти в їхні сердечні таємниці.

18.11.2020

Матеріали звітно-виборчої батьківської конференції у Бахмутському НВК № 11

Протокол №1 засідання батьківської конференції Бахмутського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I-III ступенів № 11 - багатопрофільний ліцей» Бахмутської міської ради Донецької області

 У Бахмутському  НВК відбулася загальношкільна звітно-виборча батьківська конференція. Головна мета конференції - сприяння тіснішим зв'язкам сім'ї та школи, підвищення ролі громадськості у справі виховання підростаючого покоління, активізації громадського управління справами освіти. 

Конференція розпочалася  звітом директора НВК та членів адміністрації про створення комфортних умов щодо рівного доступу здобувачів освіти до якісної освіти у  2019-2020 навчальному році.

Під час конференції були обрані члени Ради НВК, Ради благодійників НВК, голови батьківських комітетів, Ради батьків.

Директорка НВК Олена Лавренко підвела підсумки освітньої та фінансово-господарської діяльності закладу за 2019-2020 н.р., батьківська громада заслухала звіт  про використання  батьківського фонду за 2019-2020 н.р., шляхом таємного голосування оцінила діяльність адміністрації НВК як задовільну, затвердила бізнес-план на 2020-2021 навчальний рік. 

Заступник директора з НВР Анна Жовта виступила з інформацією про результати ЗНО випускників закладу. Заступник директора з НВР Юлія Говорун повідомила батькам про охоплення дітей гарячим харчуванням.

Заступник директора з ВР Олена Подопригора та заступник директора з НМР Галина Жукова розповіли про досягнення учнів НВК у міських, обласних та Всеукраїнських конкурсах, олімпіадах.

Заступник директора з НВР Ірина Захарова інформувала батьків про організацію освітнього процесу в НВК в умовах карантину.